S myšlenkou nahradit původní igelitový pytel, ve kterém si rodiny odnášely například oblečení nebo osobní předměty zemřelých, estetičtější papírovou taškou se symbolickým obrázkem holubice, přišla zdravotní sestra Veronika Krůčková z oddělení následné intenzivní péče frýdecko-místecké nemocnice.

Panoramatická Stezka Valaška pod vrcholem Tanečnice na Pustevnách v Beskydech dne 18. února 2020.
Půjdete letos? Dobročinná výzva 32 vrcholů Beskyd startuje, o co přesně jde

„Paliativní péče je založena na důstojnosti člověka. Pakliže chceme, aby každý umírající pacient nebyl jen „diagnóza na pokoji“, musíme takto přistupovat nejen k němu, ale i k jeho rodině. Jde o maličkosti, o neopakovatelné okamžiky, kdy musíme být jako zdravotníci velmi citliví a jedním z těchto okamžiků je předávání věcí po úmrtí milovaného člověka,“ vysvětluje zdravotní sestra z nemocnice Frýdek-Místek Veronika Krůčková.

Nemocnice iniciativu okamžitě zrealizovala

Vedení nemocnice ve Frýdku-Místku nápad neprodleně zrealizovalo. „Jsme velice rádi, že v naší nemocnici pracují zaměstnanci, kteří nejsou lhostejní k našim pacientům a jejich rodinám. Velice si tohoto nápadu vážíme a jsme rádi za každý takový podnět ke zlepšení. Tato iniciativa ukazuje, že jsme otevřeni novým myšlenkám a snažíme se neustále zlepšovat prostředí pro naše pacienty a jejich blízké,“ sdělila tisková mluvčí nemocnice Michaela Konečná.

Penzion a restaurace V Zátiší, Horní Lhota, pivo, plzeň, Pillsner Urquell, Radegast, leden 2024.
VIDEO: To jinde neuvidíte! Nejlevnější plzeňské pivo v kraji čepují za 36 korun

 „Jak mobilní, tak kamenné hospice či poradny pro pozůstalé jsou nedílnou součástí řady měst. Po malých krůčcích se záběr paliativní péče obecně rozšiřuje, z čehož mám velkou radost. Do budoucna bych si moc přála, aby v každé nemocnici vznikl vlastní paliativní tým a pacienti v terminálním stádiu nemoci mohli být i s rodinami součástí této péče,“ dodala Krůčková.