Ostudy Frýdku-Místku, 6. díl. U Jindry, ruina slavné hospody u sídla magistrátu

Jednu z ostud má magistrát ve Frýdku-Místku doslova pod okny, přesněji necelých sedmdesát metrů níže po Těšínské ulici od sídla představitelů města. Dům s číslem popisným 1160 dnes vyhlíží tak, že ho místní historik Jaromír Polášek neváhá označit za „zralý k demolici“. Přitom někteří obyvatelé Frýdku-Místku mají na tento objekt zásadní a příjemné vzpomínky.  Celý díl seriálu si přečtěte zde.

Zdroj: Radek Luksza

Ostudy Frýdku-Místku, 5. díl: Chátrající škola pro valcíře dále hyzdí tvář města

Objekt s názvem institut podnikového vzdělávaní je sice poněkud ukrytý stranou od silnice v Dlouhé ulici – naproti autobusové točny a Válcovenských schodů – zato se dá označit za opravdovou ostudu Frýdku-Místku. Otřesný stav budovy je tady nejen vidět, ale dokonce cítit. Venkovní pohled z přelomu léta a podzimu působí až zoufale, milosrdná k němu není ani současná sněhová nadílka. Celý článek si přečtěte zde. 

Zdroj: Radek Luksza

Ostudy Frýdku-Místku, 4. díl: Okolí ulice Míru. Jak se zbavit nálepky ghetta

Ve čtvrtém díle seriálu se ve Frýdku-Místku rozhlédneme v okolí ulice Míru. Už bezmála sto let stojí na rozhraní Frýdku a Lískovce domy, které svého času sloužily pro zaměstnance někdejší Karlovy huti. Menší byty pro dělníky a ty větší pro mistry a techniky. Časem se ale lokalita v okolí ulic Míru, Sokolská, V. Vantucha a Dlouhá stala ve Frýdku-Místku známá jako ghetto, kde se stěhují nejchudší lidé, a to zejména z romského etnika. Celý článek si přečtěte zde.

Zdroj: Radek Luksza

Ostudy Frýdku-Místku, 3. díl. Centrální park obsadili bezdomovci

Ve třetím díle seriálu se podíváme na altán v centrálním parku. Na břehu ve Frýdku-Místku, kousek za soutokem Ostravice a Morávky, je pozůstatek kamenného altánku s ohništěm. V jeho okolí dlouhodobě táboří lidé bez přístřeší. Další bezdomovec má stan naproti přes cyklostezku, blíže k vodě. Frýdeckomístečtí obyvatelé jsou na tuto scénu zvyklí. Nepříjemné je, když od nich "táborníci" žebrají peníze a neváhají dokonce říci si o konkrétní sumu. Celý článek si přečtěte zde. 

Zdroj: Radek Luksza

Ostudy Frýdku-Místku, 2. díl: Lokalita před bývalým KD Válcoven plechu

V souměstí Frýdek-Místek na východním a západním břehu řeky Ostravice existují lokality, které se netěší právě nejlepší pověsti. Lidé se jim obvykle vyhýbají, někde řeší soužití s problémovými sousedy. Ve druhém díle seriálu se podíváme na prostor před kulturním domem (KD). Celý článek si přečtěte zde.

Zdroj: Radek Luksza

Ostudy Frýdku-Místku, 1. díl: Sídliště Anenská a Malý Koloredov

Dva hotelové domy (ubytovny) a výdejna potravinové pomoci pro sociálně nejslabší jsou trnem v oku obyvatelům místecké části Malý Koloredov a sídliště Anenská. Důvodem jsou hlavně lidé, jejich každodenní návyky jsou jiné než u většinové populace. Celý článek si přečtěte zde. 

Zdroj: Radek Luksza

Anekta k tématu, pošlete vzkazu politikům Frýdku-Místku


Nahrává se anketa ...