„Sběrný dvůr pod estakádou se nacházel již v minulosti. Kvůli probíhajícím opravám estakády jsme jej ale museli z bezpečnostních důvodů zrušit, a abychom občanům zachovali možnost bezplatného odevzdání velkoobjemového a nebezpečného odpadu v této části města, vyjížděla pravidelně pod estakádu mobilní sběrna. Nyní je estakáda opravená a nic nebrání tomu, aby se sběrný dvůr vrátil na původní místo. Věříme, že jej občané budou využívat v hojené míře, stejně jako v minulosti," řekl vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Jaroslav Zezula.

V souvislosti s otevřením nového sběrného dvoru pod estakádou se od nového roku zkrátí provozní doba dvou sběrných dvorů v ulici Jana Čapka na sídlišti Slezská a na ulici Collo-louky ve směru na Olešnou poblíž Tesca.

Jejich provozní doba se v pracovní dny zkrátí o dvě hodiny, lidem budou k dispozici od 9 do 17 hodin. O sobotách zůstává provozní doba sběrných dvorů zachována, a to od 8 do 14 hodin.

Magistrát upozorňuje, že 31. prosince bude z technických důvodů v provozu pouze sběrný dvůr v areálu společnosti Frýdecká skládka na ulici Panské Nové Dvory, a to od 6 do 12 hodin. (lmo)