„Dáváme prostor dětské tvořivosti,“ vysvětlil primátor Petr Korč. Na hlavní budově radnice svítí jen letopočet, další osvětlení se Frýdek-Místek rozhodl vynechat kvůli k současné situaci s energiemi.

„Zvolili jsme vhodnější formu vánoční výzdoby,“ poznamenal primátor ke smrčkům v květináčích na chodníku před magistrátem. Je jich tu dvacet – stejně jako je ve městě mateřských a základních škol. Každá z nich dostala možnost nazdobit vlastní stromeček. Nejlépe tak, aby vydržel zimní počasí.

Vánoční výzdoba ve Frýdku-Místku.
Vánoční trhy ve Frýdku-Místku. Program už jede na plno, zde je přehled

„Místo baněk máme šišky a ozdoby ze dřeva,“ popisovala kantorka žáků Radka Stašová, když na špičku stromu zavěšovala plaketu s obrázkem lišky. Před jejími svěřenci už jehličnany před radnicí vyzdobily děti ze školy a školky Naděje, školek Pohádka, Barevný svět, Radost, škol v Chlebovicích, Skalici i 6. a 7. ZŠ Frýdek-Místek.

„Děti moc bavilo vyrábění ozdob. Zdobení jsme spojili s výletem, projely se autobusem. Už cítíme vánoční atmosféru,“ usmíval se učitel Adam Mráček z MŠ Barevný svět. Ta na svůj smrček pověsila rybky vyrobené z cédéček, figurky andělů ze zátek a tváře sněhuláků.

Pracovníci TS instalují vánoční osvětlení na náměstí Svobody, 22. listopadu 2022, Frýdek-Místek.
OBRAZEM: Frýdek-Místek chystá Vánoce, centrum města už se zdobí, podívejte

„Vypadá to originálně a mile. Lidé se s potěšením zastavují. Jsme rádi, že je výzdoba v dětských rukou,“ shodli se zaměstnanci městského úřadu. Zdobit se bude až do pátku 25. listopadu. Po Vánocích si školy a školky mohou stromky odnést.