Do naší TOP 5 jsme vybírali pouze z podniků, kde podávají smažený sýr v provozovně. A to na talíři a s přílohou. Proto v našem výběru nenajdete smažený sýr v housce z takzvaných hladových oken, stánků a food trucků. Neznamená to však, že bychom ty nejlepší „smažáky do ruky“ nezmapovali v dalším článku.

S hranolky, s vařeným bramborem i v housce jako hamburger. Smažený sýr je tak oblíbený, že ho lze najít v poledním menu lidových podniků i na jídelních lístcích drahých restaurací. A často je to tak, že sýr v trojobalu bývá jediným bezmasým jídlem v nabídce. Deník se ve Frýdku-Místku přesvědčil o tom, že na smažák Češi nedají dopustit.

Své o tom ví například U Císaře na místeckém náměstí Svobody, kde položka „Smažený sýr, hranolky, tatarská omáčka“ tvoří obligátní součást poledního menu a vždy obsazuje číslo 4.

Menu a restaurace ve Frýdku-Místku, srpen 2023.
Takové jsou ceny menu ve Frýdku-Místku. Oběd pod 150 korun není problém

Stačí si tedy u obsluhy objednat „čtyřku“ a nachystat 124 korun (v ceně je i polévka). Někdy kromě smažáku přidají ještě smažený hermelín, hranolky a tatarku. „Smažený sýr? Ten se jí, co si pamatuji. Jestli ne padesát let, tak více než třicet určitě,“ popisuje Milan Martykán z podniku U Císaře. Sám ho ovšem nepreferuje, říká, že jsou „lepší jídla“, ale názor hostů plně respektuje. Týdně tu prodají okolo sto dvaceti smažáků v rámci menu.

Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Radek Luksza

U Císaře

Adresa: náměstí Svobody 1, Místek

Druh sýra: eidam 30% (gramáž 100 g)

Příloha: hranolky + tatarka

Cena: 124 Kč (včetně polévky)

Nenáročná tuzemská kulinářská klasika se jednou za čtrnáct dnů objevuje i na menu restaurace U Hučky na staré výpadovce z Frýdku na Dobrou. „Často mi lidé říkají, že si ho nedovedou doma pořádně udělat. I když je to jednoduché, rychlé a generacemi oblíbené jídlo“ poznamenává provozovatel René David.

Sám patří ke ctitelům smažáku, ale prý je „nesmí“ jíst. „Někdy si ale dám ke kusu flákoty smažený hermelín místo hranolek,“ prozrazuje. A v podniku U Hučky vychází vstříc i hostům, co mají rádi smažené tvarůžky.

Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Radek Luksza

U Hučky

Adresa: Slezská 1967, Frýdek

Druh sýra: eidam většinou 40% (gramáž 100 g)

Příloha: příloha + tatarka za příplatek

Cena: 95 Kč (včetně přílohy a tatarky 144 Kč)

Na severním výjezdu z Frýdku na Sedliště funguje svým způsobem speciální gastropodnik, který má smažená jídla jako základ. Plackárna U Lichny dělá kromě bramborových burgerů „brambáčů“ i více druhů smažených sýrů. „Tvarůžky, ty jsou ještě oblíbenější než eidam. Pak máme hermelín a sýrové kuličky z mozarelly,“ popisuje vedoucí Veronika Vybíralová.

Řízek je v restauracích čím dál dražší
Ceny poledního menu letí nahoru. Za řízek k obědu Češi dají i přes dvě stovky

Smažák považuje za běžnou věc na talíři už od svého dětství, holduje mu celá její rodina a v podniku si ho dávají také nejčastěji rodiče s dětmi. „Sami si je tu obalujeme, žádné polotovary. Smažíme ve fritéze,“ uvádí s tím, že meníčka nevedou a ke všem smažákům dávají jen lehkou oblohu, ostatní je za příplatek.

Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Radek Luksza

Plackárna U Lichny

Adresa: Bruzovská 1799, Frýdek

Druh sýra: eidam (gramáž 150 g)

Příloha: za příplatek cokoliv z nabídky

Cena: 70 Kč (pouze smažený eidam)

Někdy pětkrát za den, jindy pětkrát za týden. Takto komentuje zájem o smažáky v restauraci Vlasta ve vilové zástavbě u sídliště Slezská ve Frýdku osoba nejpovolanější, tedy kuchařka Veronika Halgašová. Hostům je připravuje z goudy nebo z eidamu, pokud tedy nechtějí specialitu vymyšlenou šéfem podniku a jeho bratrem nazvanou Bráchův smažák (více druhů sýra v trojobalu – eidam, čedar, uzený sýr).

Jak jsou na tom Češi s nadváhou a obezitou? Podívejte se na statistiky do článku.
Tři z pěti obyvatel Česka váží víc, než by měli. Muži jsou na tom hůř než ženy

„Sama smažáky miluju, když si zajeme na oběd, taky si ho dávám. A není s ním taková drbačka jako se svíčkovou, obalí se a šup s ním na pánev,“ podotýká kuchařka z restaurace, kde se specializují na českou gastronomii. Smažený sýr tady mají jako součást stálého týdenního menu.

Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Radek Luksza

Vlasta

Adresa: Dobrovského 1947, Frýdek

Druh sýra: eidam nebo gouda (130 g)

Příloha: hranolky + tatarka + zelný salátek

Cena: 155 Kč (stálé týdenní menu)

„Zrovna jsem se vrátil z Egypta a jak slyším o smažáku, tak na něj dostávám chuť,“ směje se René Dobrovský z restaurace U Splavu na místeckém břehu řeky Ostravice. Ten stojí hned u koupáním i otužováním vyhlášeného jezu U Žida.

Smažený sýr tady pochopitelně mají, a to jak samostatný, tak jako součást menu. Ale smažené tvarůžky si prý dopřávají hosté více, jsou obalované v anglické slanině a těstíčku. „Smažák jedí hodně děti. I můj a majitelův syn si libují. A moje osmdesátiletá maminka, jak jde do restaurace, tak ho chce taky,“ komentuje René Dobrovský.

Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Smažáky jsou populární i ve Frýdku-Místku.Zdroj: Deník/Radek Luksza

U Splavu

Adresa: Ke Splavu 2308, Místek

Druh sýra: eidam nebo gouda (150 g)

Příloha: hranolky nebo opékačky nebo vařené brambory s máslem + tatarka nebo ďábelka + zelenina

Cena: 135 Kč (s polévkou i přílohami v menu)