Prostorný vestibul s klientským centrem vznikl na ploše pobočky bývalé Komerční banky. Původní recepce a podatelna ve vstupní části budovy byly ve stísněných a nevyhovujících prostorách. Díky rekonstrukci občané získali rychlý a snadný přístup k nejvyužívanějším službám, jako jsou recepce (informace), pokladna (hlavní a vedlejší), Czech Point a podatelna.

Vozidlo ťuklo do cyklisty, ten skončil v příkopu. Ilustrační foto.
Vyšní Lhoty: srazil cyklistu a z místa dopravní nehody ujel

Vyřizování záležitostí lidem nyní zpříjemňují kruhové posezení asi pro deset osob a automatické posuvné dveře, které nahradily původní kyvné.

V druhé části oprav došlo k rekonstrukci původních kanceláří, které jsou vybaveny novým nábytkem a dalším zařízením, a k vybudování WC pro imobilní občany. Zaměstnanci úřadů mají k dispozici také 3 příruční kuchyňky. Součástí oprav byla instalace nových svítidel, požárního bezpečnostního zařízení a elektronického zabezpečení prostoru.

Ukončení rekonstrukce vstupního prostoru budovy frýdecko-místeckého Magistrátu v Radniční ulici.Ukončení rekonstrukce vstupního prostoru budovy frýdecko-místeckého Magistrátu v Radniční ulici.Zdroj: Jana Musálková Jeckelová

Imobilní občané nebo lidé s omezenou pohyblivostí se do budovy dostanou ze dvora zadním vchodem, který je jim přizpůsoben. Vstup do zrekonstruovaného vestibulu imobilním občanům usnadní plošina, která jim umožní překonat schody u výtahu.

V budoucnu v klientském centru přibude vyvolávací systém na služby. Opravy město vyšly na zhruba deset milionů korun.