K nejvýraznějším prvkům ve Frýdku-Místku bude patřit třímetrová osvětlená baňka v parku pod zámkem, tři svítící andělé s houslemi, píšťalou a harfou v parku u Jošta a tři vánočně nasvícené a ozdobené kašny na Zámeckém náměstí, na náměstí Svobody a před podchodem u knihkupectví Kapitola.

Lokalita Malý Koloredov, Frýdek-Místek.
Ostudy Frýdku-Místku, 1. díl: Sídliště Anenská a Malý Koloredov

Letošními frýdeckomísteckými novinkami kromě obrovské baňky jsou světelný závěs na střeše altánu v sadech Bedřicha Smetany a 50 zlatých brokátových hvězd, které zkrášlí vánoční stromy.

Město zdobí i děti

Děti z mateřských a základních škol i letos nazdobí jehličnaté stromečky v květináčích před magistrátem Frýdku-Místku v Radniční ulici. Loni se zdobení setkalo s velkým ohlasem ve školách i u veřejnosti. Po Vánocích školy si školy jednotlivé stromky odvezly a vysadily je na svých pozemcích. Stejný ekologický princip doprovází i letošní zdobení.

Burger King otevřel pobočku v OC FRÝDA, 9. listopadu 2023, Frýdek-Místek.
VIDEO: Ve Frýdku-Místku otevřeli první Burger King. Burgery se rozdávaly zdarma

Vánoční stromy město tradičně umístí na frýdecké i místecké náměstí. Zámecké náměstí ve Frýdku zkrášlí jedle ojíněná, náměstí Svobody v Místku douglaska tisolistá.

Oba stromy budou pokáceny na žádost jejich majitelů, přičemž u jednoho stromu hrozilo vyvrácení a ohrožení občanů, kteří by se nacházeli v dopadové vzdálenosti. Druhý strom zase roste v ochranném pásmu inženýrských sítí. Musely by být z těchto důvodů stejně pokáceny, avšak ve vánočním čase najdou nové využití a přinesou lidem radost.

Anketa


Nahrává se anketa ...