Už za několik dnů čeká město akce „Dopravní kulový blesk“. Od soboty 8. prosince začne fungovat nové autobusové stanoviště ve frýdecké lokalitě Na Poříčí. Systém městské hromadné dopravy se od tohoto dne celý výrazně změní. Linky začnou jezdit po změněných trasách, některé spoje zaniknou, začnou platit nové jízdní řády. Staré autobusové stanoviště už nebude autobusovým stanovištěm, ale stane se z něj zastávka Politických obětí, nové stanoviště bude na nezvyklém místě.

Město už předem počítá s nedokonalostmi nového systému, proto zhruba na půl roku počítá s provizorním zkušebním provozem. Během té doby bude magistrát shromažďovat připomínky, které pak zapracuje do nových doladěných jízdních řádů, které by pak měly platit aspoň další dva roky. „Je jasné, že se nikdy nepodaří najít takové řešení, které by vyhovovalo všem. Každé řešení bude kompromisem mezi požadavky na dopravní obslužnost a finančními možnostmi města,“ konstatovala tisková mluvčí frýdecko–místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Více podrobností se dočtete v úterním vydání Frýdecko-místeckého deníku 27. listopadu v příloze Region Frýdecko–Místecko.

přečtěte si také: Město se brzy dočká důstojného stanoviště