Řidiči se ve Frýdku-Místku dočkají už šestého kruhového objezdu. Ten by měl vyřešit problematickou dopravní situaci na křižovatce ulic Staroměstská a Slezská ve Frýdku. „V době dopravní špičky je velmi komplikovaný zejména průjezd ulicí Slezská ve směru na Dobrou,“ vysvětlila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Včera město staveniště předalo společnosti Dopravní stavby Ostrava, která nový kruhový objezd v lokalitě Slezská postaví,“ informoval vedoucí odboru dopravy magistrátu Miroslav Hronovský. Dodal, že by nový kruhový objezd měl být hotový do 20. listopadu.

„Výstavba okružní křižovatky ulic Staroměstská a Slezská si nevyžádá žádnou uzavírku, ale bez dopravního omezení se přesto neobejde. Řidiči by se měli připravit na to, že po dobu stavebních prací bude doprava v těchto místech řízena světelným signalizačním zařízením, tedy přenosným semaforem. Cestující městské hromadné dopravy pak budou mít přemístěnu autobusovou zastávku Modrá Labuť o několik metrů dál,“ upozornila Jana Matějíková.

„Investorem stavby je Krajský úřad Moravskoslezského kraje a zhotovitelem stavebních prací je akciová společnost Dopravní stavby Ostrava. Statutární město Frýdek-Místek se na výstavbě kruhového objezdu podílí bezmála jedním milionem korun, které vynaložilo na zpracování projektové dokumentace a vyřízení stavebního povolení,“uvedl Miroslav Hronovský. „Výstavba okružní křižovatky není akcí města, přesto se za případné komplikace v dopravě řidičům a cestujícím omlouváme,“ dodala mluvčí města.