„Na zimní údržbu jsme pečlivě připraveni, v areálu je již navezeno dostatečné množství inertního posypového materiálu a posypové soli a připravenou techniku pro odklízení sněhu,“ řekl Deníku ředitel frýdecko-místeckých technických služeb Jaromír Kohut.

„Máme nachystány všechny potřebné mechanismy, například sypač s pluhem Mercedes Unimog, traktory s radlicemi, multicary s pohonem 4×4 vybavené radlicemi a sypacím zařízením, nakladač a rýpadlo-nakladač Fiat Kobelco, víceúčelový sypač vozovek Tatra 815 s nástavbou pro posyp inertním i chemickým materiálem, ale také univerzální nosič nářadí Belos, se kterým se občané města zcela jistě potkají na chodnících při plužení a sypání posypovým materiálem. Podepsány jsou také smlouvy s dodavateli na mechanické odklízení sněhu, čímž je zajištěn potřebné množství mechanizace. Nepodcenili jsme ani personální připravenost, mezi vedoucí provozů a mistry byly rozděleny dispečerské služby.

V případě jakýchkoliv nepředvídatelných událostí mohou lidé kontaktovat dispečink zimní údržby na čísle 558 432 649, který je k dispozici nepřetržitě čtyřiadvacet hodin denně,“ upozornil ředitel.

Technické služby udržují celkem 352 kilometrů místních komunikací patřících do správy města a přilehlých obcí jako jsou Lískovec, Skalice, Chlebovice či Zelinkovice.

„Zimní údržbu nezajišťujeme na silnicích ve vlastnictví Moravskoslezského kraje a státu. Mezi krajské silnice se řadí ulice Bruzovská, Lískovecká, Revoluční, J. Opletala, 17. listopadu, Ostravská, Na Vyhlídce, Staroměstská a Slezská. Ve vlastnictví státu je silnice na ul. Hlavní, Příborská a Beskydská. Údržbu těchto komunikací provádí Správa silnic MS kraje,“ uvedl dále Jaromír Kohut.

„Zimní údržba je prováděna podle operačního plánu schváleného magistrátem města, který mimo jiné stanovuje pořadí důležitosti komunikací,“ dodal.