Většinu členů kontrolního výboru zastupitelstva tvoří zástupci koaličních ČSSD a KSČM, ODS je v opozici. Podle ODS směřují do Sportplexu velké dotace. "Neustále je to nekontrolovaný tok peněz do této společnosti. Určitě bychom chtěli vědět, jak jsou dotace využívány," uvedl občanský demokrat a předseda kontrolního výboru při zastupitelstvu Petr Konůpka. Letos podle něj šlo z rozpočtu města do Sportplexu 55 milionů korun, přičemž provoz bude stát tři miliony korun.

"Celkem odhadujeme, že na aquapark vyteklo kolem 300 milionů korun," dodal. V pondělí zastupitelé schválili vklad nepeněžitého majetku do Sportplexu v hodnotě 7,7 milionu korun. Jedná se o budovy a pozemky kolem sportovní haly, hokejbalové hřiště a také veřejnou pláž na Olešné. Podle ODS radní tají informace o hospodaření Sportplexu. "Tam, kde jsou karty zakryté, hrozí, že se něco skrývá. Rádi bychom viděli výroční zprávu, jako to je možné u ostatních městských společností," uvedla zastupitelka za ODS Martina Konečná.

Hala i aquapark navíc podle ODS nejsou dobře manažersky řízeny. Radní v létě náhle zvýšili cenu vstupného u akvaparku i nájem ve sportovní hale, ačkoli dříve lidem slibovali, že vstupné na akvapark se zvyšovat nebude. Hodina za pronájem ledové plochy zdražila o dvě stovky na 2200 korun. Konůpka uvedl, že ve městě stále není politická vůle schválit plán kontrol na letošní rok. V pondělí se sejde devítičlenná městská rada, která by měla posoudit, jaké informace budou zastupitelům uvolněny.