„V současné době se zpracovává komplexní hodnocení stavu této budovy. Dokud ho nebudeme mít, tak se nic dít nebude,“ konstatovala vedoucí odboru majetku a investic Renata Kiichová. Odborná firma by měla zpracovat posudek „v řádech dnů“, pak ho dostane vedení města.

Na místeckém náměstí Svobody se v sobotu odehrál Masopustní jarmark. Děti bavili kejklíři a pouliční divadlo, dospělí zase mohli nakupovali třeba zabijačkové výrobky, sýry či koláče.
VIDEO: Frýdek-Místek slavil masopust. Byla to pastva pro oči i chutě

Dům nepravidelného tvaru vyrostl na rohu centrálního náměstí ve Frýdlantě nad Ostravicí kolem roku 1885. Zezadu, jak se mezi místními povídá, byly chlívky pro hospodářská zvířata. Někteří pamětníci uvádějí, že zde svého času fungovalo například sklenářství. Postupně se domu dotkly různé úpravy a přístavby. Před vystěhováním tu působili úředníci dvou odborů radnice: Regionálního rozvoje a stavebního úřadu a Majetku a investic.

Hrádek se teď pavoukem baví, viz koláže na dané téma, 2. února 2024.
Hrádek: Pavouka nenašli, ale děti je tu vyráběly a baví se jím internet

„Dnes patří budova městu. To také po obdržení verdiktu o jejím stavu rozhodne, co bude dále,“ sdělila Renata Klichová. Když padlo rozhodnutí opustit adresu kvůli prasklinám na domě, nechala radnice obehnat i značnou část prostoru kolem domu. Nyní zůstalo už jen pár zábran a zákaz zastavení.

Přestěhovaní úředníci začali pracovat v bývalém sídle frýdlantského finančního úřadu ve Spořitelní ulici číslo 238.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Chytrý přejezd na Frýdeckomístecku hlídá a pokutuje rok, místní ho ani nevnímají

Zdroj: Radek Luksza