Zatímco Turzovka dohodu o přeshraniční spolupráci obou regionů parafovala už letos v červenci, ve Frýdlantu museli s podpisem dohody počkat téměř o dva měsíce déle, až její uzavření posvětí zastupitelé města.

Uzavření dohody o spolupráci se však příliš nelíbilo místním komunistům: „Město by se nejdříve mělo naučit řádně komunikovat s vlastními občany a až potom s ostatními národy,“ prohlásil zastupitel Svatopluk Masopust (KSČM).

Proti tomuto názoru se však ostře ohradil frýdlantský místostarosta Bohumil Dolanský (KDU-ČSL). „To je velice hloupá připomínka. Díky uzavřené dohodě budeme moci devadesát procent všech nákladů na společné akce související s rozvojem turistického ruchu financovat z dotací,“ upozornil Bohumil Dolanský.

„Pokud dohodu neuzavřeme, připravíme se téměř o 429 tisíc euro, které jsou na tento projekt nachystány,“ konstatoval místostarosta. Dodal, že za tyto peníze budou moci například obě města pořídit turistické informační kiosky.

„Nesmíme zapomínat, že Frýdlant nad Ostravicí se nachází v regionu, který má významné turistické poslání. Právě nyní se jedná jak o místní občany, tak také o turisty,“ připomenul Bohumil Dolanský. Zastupitelé mu v tomto směru dali zapravdu, a proto také podpis dohody o přeshraniční spolupráci mezi Turzovkou a Frýdlantem nad Ostravicí schválili.