Důležitou rekonstrukci mostu nacházejícího se nad čtyřproudou silnicí číslo I/56 a navazujícího mostu nad železniční tratí Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí zahájí Moravskoslezský kraj už v březnu.

Zesnulá zpěvačka Jarmila Šuláková, přezdívaná Valašská královna lidové písně, získala od prezidenta Medaili za zásluhy I. stupně za oblast umění.
Pocta zesnulé zpěvačce. Jarmile Šulákové pojmenují náměstí ve Vsetíně

„Oprava začne od 2. března a potrvá až do 30. listopadu. V tomto období bude probíhat úplná uzavírka nadjezdu pro veškerou dopravu i pro chodce,“ přiblížila Helena Pešatová, starostka Frýdlantu nad Ostravicí.

Příjezd i odjezd přes most nebude v uvedeném termínu možný. Příjezd do Frýdlantu nad Ostravicí bude veden po vyznačených objízdných trasách. Od Frýdku-Místku po silnici číslo I/56 buď sjezdem na obec Baška a pak po silnici směr Pržno, Frýdlant nad Ostravicí nebo sjezdem na Nové Dědině ve směru Čeladná, Frenštát pod Radhoštěm.

V březnu zahájí Moravskoslezský kraj ve Frýdlantu nad Ostravicí rekonstrukci mostu nacházejícího se nad čtyřproudou silnicí číslo I/56 a navazujícího mostu nad železniční tratí Frýdek-Místek – Frýdlant nad Ostravicí.Zdroj: Archiv města Frýdlant nad Ostravicí

Sjezd ze silnice číslo I/56 ve směru od Frýdku-Místku na Metylovice, Pstruží bude po celou dobu stavby zachován a taktéž sjezd z Frýdlantu nad Ostravicí ve směru na Ostravici.

Naučná stezka k Flascharovu dolu zavede návštěvníka na zajímavá místa. Otevření Flascharova dolu bude vyrcholením snahy o zpřístupnění tohoto důlního díla.
Odry plánují zpřístupnění Flascharova dolu. Unikátní památka bude mít i svůj web

Ve směru od obce Ostravice je objízdná trasa na Metylovice a „Vyhlídku“ vedena sjezdem z I/56 na Nové Dědině, dále směr Čeladná a přes obec Pstruží.

„Protože je pravděpodobné, že v některých lokalitách dojde k nárůstu dopravy, nabádáme všechny ke zvýšené opatrnosti. Prosím, respektujte veškeré dopravní pokyny týkající se dodržování bezpečnosti,“ apeluje starostka obce.