Město nabízí investorům další lukrativní pozemek v centru na Hlavní ulici ke stavbě polyfunkčního domu. „Podle architektonické studie by dům měl být čtyřpodlažní se dvěma ustupujícími podlažími. Mělo by v něm vzniknout sedmnáct bytových jednotek, dva nebytové prostory a hromadné garáže pro sedmnáct garážových stání zahloubených do terénu,“ popsal plány místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí Bohumil Dolanský (KDU-ČSL).

Den s Deníkem ve Frýdlantu nad Ostravicí se koná dnes od 15 hodin. Hostem bude místostarosta Bohumil Dolanský a Sandra Bell, patnáctiletá zpěvačka z Ostravice. Připraven je i doprovodný program, herecká a taneční vystoupení a soutěže pro děti.

Město pozemek prodá za 3,3 milionu korun. Budoucí investor však od vydání stavebního povolení až do kolaudace objektů dostane pozemky jen do nájmu, první dva roky pouze za 9 korun za metr čtvereční a pokud by dům nestihnul postavit včas, nájemné by poté postupně vzrostlo až na 200 korun za metr čtvereční. Město se tak chrání proti riziku, že by výstavba domu trvala příliš dlouho. V okolí nového domu by měly vzniknout i podélná parkovací stání, chodníky, příjezdové cesty, veřejné osvětlení a terénní a sadové úpravy. Ty by měl investor po dokončení stavby bezúplatně převést do majetku města. Nabídku prodeje pozemku k výstavbě bytového domu za 3,3 miliony korun koncem dubna odsouhlasili frýdlantští zastupitelé.

Tento obytný dům však není jediný, který se v dohledné době ve Frýdlantu nad Ostravicí bude stavět. Nová obytná zóna už brzy vznikne i v centru města vedle Nádražní ulice v místech, kde stávala bývalá továrna vyrábějící nábytek a frýdlantské kino, které také muselo obytným domům ustoupit. Nyní by tady měly vyrůst domy s osmdesáti bytovými jednotkami, počítá se tu ale i se zázemím pro obchody a služby i s množstvím veřejné zeleně. Dalších čtyřicet bytů v dohledné době vyroste i na ulici Elektrárenské. Radnice se snaží výstavbu nového bydlení co nejvíce uspíšit, dokud lidé projevují o byty v podhůří Beskyd zvýšený zájem.