Pejskům patřila sobota ve Frýdlantu nad Ostravicí. V areálu Kynologického klubu Frýdlant nad Ostravicí se konala výstava Beskydský voříšek. Jak už napovídá název, nejednalo se o tradiční psí výstavu, předvést své schopnosti měli možnost psí kříženci a plemena bez průkazu původu. „Akce Beskydský voříšek proběhla úspěšně už minulý rok, letos se uskutečnil její druhý ročník.

Beskydský voříšek je společenská a zábavná akce pro celou rodinu, vystavovatele i pořadatele. V tomto roce má kynologický klub šedesát jedna stálých členů, jeho cílem je výcvik poslušnosti psů, sportovní kynologie a pomoc nováčkům se základním výcvikem,“ řekl Jiří Sadil, který celým dnem účastníky provázel. Psi byli posuzováni ve dvou kruzích a ve čtyřech kategoriích.

V prvním kruhu rozhodčí posuzovali voříšky a ve druhém plemena bez průkazu původu. Pejsci byli rozděleni do skupin mini a maxi voříšek a mini a maxi plemeno. Vítězové těchto kategorií se poté utkali o titul absolutního Beskydského voříška. Funkce rozhodčích se ujaly Eva Kubová, Jana Sadilová, PetraGlossová a Kateřina Boháčová.

U psů rozhodčí posuzovaly nejen vzhled, ale také jeho fyzickou kondici, povahu, chováníacelkovýdojempsa. Výstavu doprovodila ukázka tance se psem, ukázka poslušnosti a ukázka obrany se psy z ZKO Frýdlant n. O. Diváci viděli výcvik psů s rukavicí, který si dobrovolníci mohli také vyzkoušet. Kromě výstavy přihlašovali majitelé své psy také do doprovodných soutěží, děti si mohly zasoutěžit v kreslení pejsků. Soutěž mladý vystavovatel patřila dětem, posuzována byla především jejich společná souhra a schopnost dětí předvést psa.

V soutěži Pejsek šikula měli psi se svými pány minutu na to, aby ukázali, co se spolu naučili a jak sehraný jsou tým. Diváci hlasovali také pro svého favorita v anketě Beskydský sympaťák pro psa, který je nejvíce zaujal. Účast na akci byla veliká. Zrána sice počasí nepřálo, to ale nadšené pejskaře ani jejich svěřence od výkonů neodradilo. Díky této akci měli možnost předvést své dovednosti psi, kteří nesplňují podmínky účasti oficiálních výstav. Mnozí z nich dokázali, že takový voříšek má opravdu co ukázat.