Vzájemně spolu budou soutěžit obecní týmy z mikroregionu Frýdlantsko-Beskydy. V pořádání akce se předává pomyslná štafeta. Po Janovicích hostilo hry Pržno, další rok Baška a letos je na řadě Frýdlant. Závody jsou založené na vtipných soutěžích, jejichž cílem je hlavně pobavit a zasmát se. Hry okoření i zdravá rivalita mezi obcemi.

Každý tým se skládá ze sedmi dospělých a sedmi dětí. Podmínkou je účast závodníka nad 60 let, nejméně tří žen a samozřejmě starosty či místostarosty obce. Soutěž je rozdělaná na kategorie pro dospělé a pro děti. Diváci se mohou těšit na letní biatlon, kyblíkovanou či bubliny. Pořadatelé se snažili vdechnout hrám originální nádech i disciplínou s leteckými prvky. Vítěz her získá putovní pohár. Dosud všechny ročníky vyhrála obec Janovice.

Návštěvníky však nečeká jen závodění a fandění, ale mohou si také prohlédnout letiště a letadla. Zájemci mohou využít nabídky vyhlídkových letů nad Frýdlantem nebo celými Beskydami. Celou akcí provede známý moderátor Radek Erben.