„Přihlásil jsem se pro zábavu. A zkusit něco vyhrát,“ poznamenal dvacetiletý Václav Mitrenga z Písku na Jablunkovsku poté, co absolvoval hod kládou. Jeho parťák Roman Zimny z Bukovce předvedl slušný výkon ve válení sudu do kopce. Zvládl to za dvaatřicet vteřin. „Problém je spíše v prstech, když člověk přehmatává. Mám obité nehty,“ prohodil. Žertem pak dodal, že když kolega nevyhraje, tak má „v robotě po prémiích.“

Pořadatelé slibovali hodně legrace a nelhali. Soutěžící i diváky na dlouhé minuty rozesmál například Jakub Cichý z Českého Těšína. Mladík na zatlučení čtvrtmetrového hřebíku potřeboval 46 úderů. „Perfektní disciplína, ale špatně se cílovalo,“ pravil. „Legrace byla, proto jsme tady,“ konstatoval.

Mladým dáváme zabrat, těšilo vítěze

V soutěži dominovalo družstvo Rolfteam ve složení Ondřej Samiec, Erich Sikora, Pavel Lorenczyk a Daniel Morcinek. Vítězové jsou z Bystřice, Návsí a Jablunkova. „Kralovali bezkonkurenčně prakticky všem disciplínám. Kromě boxu, což je dost nepravděpodobné, když se na ně podíváte,“ upozornil moderátor Gorolmana a šéf mosteckého areálu Alois Martynek. Těšilo ho, že dvouhodinové klání provázelo příjemné počasí. Na soutěžící v areálu občas dokonce zasvítilo slunce.

„Jako zábava je to super. Minulý rok byly jiné disciplíny, máme svůj věk, ale dáváme mladým zabrat,“ řekl čtyřiačtyřicetiletý Samiec.

Martynek: Výběr disciplín nebyl špatný

„Jezení placků, pití piva a bench-press jsme vyřadili. Nechali jsme disciplíny, které jsou jasněji měřitelné, buď stopkami, nebo pásmem. Myslím si, že jejich výběr nebyl špatný, ukazují sílu, zručnost, obratnost i vytrvalost,“ řekl Martynek a naznačil, že příští rok při čtvrtém ročníku k žádným velkým změnám pravidel pravděpodobně nedojde.

„Sranda byla, každopádně,“ shrnul své dojmy z Gorolmana Zimny. „Příští rok znova,“ plánoval Mitrenga.

Až z Orlové se na mosteckou soutěž přijel podívat Marian Chobot. „Vypadá to dobře, my, co jsme z města, tuhle srandu neznáme,“ pravil mladík, jenž sobotní soutěž sledoval s přítelkyní.