„Samotné jednání studentského zastupitelstva kopírovalo v co největší míře jednání skutečného zastupitelstva, a proto se vedení zasedání ujal místostarosta Ivo Kaleta," řekla mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová s tím, že se studenty diskutovala i starostka města Věra Palkovská.

„V letošním roce se studentům třineckého gymnázia podařilo v rámci naší diskuzní soutěže Studentská Agora probojovat do celorepublikového finále, a tím získat odměnu v podobě uspořádání simulační hry v jejich městě," vysvětlil Tomáš Bazala z pořádající organizace Agora CE.

Projekt se už uskutečnil ve 25 českých městech, je určen středoškolským studentům. Cílem je naučit mladé lidi základnímu fungování komunální politiky a seznámit je s reálným chodem radnice.

Projekt trval dva dny. První den lektoři seznámili vybranou skupinu pětadvaceti studentů s fungováním komunální politiky a zaměřili se konkrétně na zastupitelstvo města Třince. Na závěr prvního dne se studenti zúčastnili zasedání zastupitelů. Druhý den studenti společně vyhodnotili své postřehy, rozdělili se do fiktivních politických stran a vybrali si témata, kterým se věnovali. „Mám radost, že se studenti zapojují do dění ve městě. Už jsme se domluvili, že je v novém roce ráda přivítám na společném setkání, kde se domluvíme na další spolupráci. Rádi si vyslechneme jejich svěží podněty a návrhy," zhodnotila setkání Věra Palkovská.