Skleněné vchodové dveře budovy kriminální služby v Třinci se na začátku ledna znelíbily dvaatřicetiletému muži z Vendryně. Rozbil je a utekl. Pachatele se podařilo zadržet a ten se krátce poté ke svému činu přiznal. „Ihned poté jej strážníci předali do rukou policie," konstatoval ředitel Městské policie v Třinci Josef Kužma.

Hlídka třineckých strážníků měla v květnu práci s mužem, který si noční ulici v Třinci spletl s pódiem pěvecké soutěže. Pustil si nahlas televizi a přes otevřené okno začal z plného hrdla zpívat. To se nelíbilo sousedům, kteří nemínili o půlnoci poslouchat opilecké ódy. Strážníkům se zprvu nočního zpěváka podařilo uklidnit a domluvit mu. „To ale dlouho nevydržel a znovu začal se svým koncertem. Tentokrát se to již neobešlo bez postihu," řekl Kužma.

Uvěznila je vana a záchod

U neobvyklého případu asistovali strážníci ke konci března ve Frýdku-Místku. „Před čtvrtou hodinou ranní nám někdo zavolal, že z vedlejšího bytu slyší šplouchání vody a volání o pomoc. Kolegové zjistili, že v domě je sice pečovatelská služba, jenže ta přes noc není k dispozici," uvedla manažerka prevence Městské policie ve Frýdku-Místku Lenka Biolková. I tak se strážníkům podařilo zjistit telefonní kontakt na pečovatelku, kterou požádali, aby byt otevřela. „V koupelně našli devadesátiletou ženu. Ta ležela ve vaně, ze které se jí nepodařilo bez cizí pomoci dostat. Policisté dotyčné pomohli. Potom si ji už převzala pečovatelka," dodala Lenka Biolková.

Strážníci zasahovali i ve frýdecko-místeckém bytě, ve kterém byly dvě děti samy doma. Jedno z nich se totiž nechtěně uvěznilo na toaletě, když se u dveří zlomil jazýček zámku. Policisté pomocí šroubováku dveře otevřeli a dívku vysvobodili. O celé události byla okamžitě informována jejich matka.

Kradli kondomy

Třiadvacetiletá žena a její o čtyři roky starší manžel kradli v různých obchodech, co se dalo. Ve frýdecko-místeckých supermarketech se zaměřili hlavně na kosmetiku a cukrovinky. „Drobnými krádežemi napáchali škodu za několik tisíc korun. Posledním jejich počinem byla krádež kondomů různých značek," popsal v dubnu jejich řádění okresní policejní mluvčí Vlastimil Starzyk. Dvojice si tím možná chtěla zajistit celou řadu divokých nocí, odnesla si totiž 158 krabiček prezervativů.

Bál se o sousedku, ta byla na dovolené

Frýdecko-místečtí strážníci se v dubnu zabývali oznámením muže, kterému bylo podezřelé, že už nejméně dva dny neviděl svou sousedku. Navíc neustále slyšel štěkat jejího psa. „Pro podezření, že by žena mohla zemřít, se na místo dostavili republikoví policisté, aby byt otevřeli. To ovšem nakonec nebylo vůbec nutné, jelikož další soused potvrdil, že paní odcestovala na dovolenou. Ochráncům zákona dále dodal, že jej dotyčná ještě před odjezdem požádala, aby se v době její nepřítomnosti o hafana postaral," uvedla Lenka Biolková.

Hádky se vyřešily

Noční roztržky mezi partnery nedávno řešili třinečtí strážníci. Dva muži nezávisle na sobě oznámili, že byli fyzicky napadeni svými ženami. V prvním případě údajně došlo u muže po „praštění" kabelkou ke zranění hlavy. V přítomnosti hlídky se však zázračně uzdravil a ošetření i další právní kroky si rozmyslel. U druhého „útoku" se manželé usmířili ještě před příjezdem strážníků.