„Hala Krystal se stavět nebude. Projekt byl moc nákladný. Současná koalice se dohodla, že halu za zhruba čtvrt miliardy korun realizovat nebude,“ potvrdila mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Sportovci ve Frýdku-Místku dlouhé roky marně vyhlížejí nové prostory, které by splňovaly potřebné parametry pro halové sporty. Například mužský tým frýdecko-místeckého florbalového klubu hraje svá domácí divizní utkání v hale v Čeladné. Současné haly ve městě jsou buď vytížené, nebo mají nevyhovující podmínky pro florbal.

Ilustrační fotografie.
Cesty ve Frýdku-Místku dostanou nový háv

Záměr na vybudování nové sportovní haly ale město nepohřbilo. Ta by měla vzniknout sice na sídlišti Slezská, avšak o pár set metrů dál u 2. základní školy v ulici Jana Čapka. „Město má záměr vybudovat halu pro florbal s kapacitou pro zhruba 200 diváků. Inspiraci čerpalo v okolních obcích, kde tělocvičny podobného typu mají, například v Paskově nebo Raškovicích. Na zvážení byl prostor u 11. ZŠ a 2. ZŠ, na základě technických a dalších propočtů se výhodněji jevila varianta u 2. ZŠ,“ podotkla mluvčí magistrátu.

Studie, která před několika lety vyhodnocovala lokality, kde by mohla hala vyrůst, přitom mluvila jasně – přednost dostala 11. ZŠ. Zamýšlená hala Krystal, na kterou bylo v loňském rozpočtu původně vyčleněno 80 milionů korun, ale byla větší než aktuálně připravovaný projekt, měla disponovat minimálně pětistovkou diváckých míst. Ze zkušeností s výstavbou jiných hal město původně počítalo s celkovými náklady v rozmezí 50 až 90 milionů korun. Magistrát si pak nechal vypracovat kromě ověřovací studie i projektovou dokumentaci. Ukázalo se, že předpokládané náklady na realizaci by výrazně vzrostly.

Ilustrační foto.
Podzimní hony jsou v plném proudu

Město vypsalo zakázku, která řeší zpracování projektové dokumentace na novou tělocvičnu. V dopoledních hodinách mají chystaná stavbu využívat školáci, odpoledne poslouží sportovním oddílům, a to zejména pro florbal a volejbal. Hrací plocha bude rozměrově vyhovovat i pro házenou. Bude zde možnost hraní basketbalu, rekreační sálové kopané i badmintonu. „Zhotovitel samotné stavby by se měl soutěžit koncem příštího roku, s výstavbou se tedy počítá nejdříve v roce 2021,“ doplnila mluvčí magistrátu.