„Hala Krystal se stavět nebude. Projekt byl moc nákladný. Současná koalice se dohodla, že halu za zhruba čtvrt miliardy korun realizovat nebude,“ potvrdila mluvčí magistrátu Jana Matějíková.

Sportovci ve Frýdku-Místku dlouhé roky marně vyhlížejí nové prostory, které by splňovaly potřebné parametry pro halové sporty. Například mužský tým frýdecko-místeckého florbalového klubu hraje svá domácí divizní utkání v hale v Čeladné. Současné haly ve městě jsou buď vytížené, nebo mají nevyhovující podmínky pro florbal.

Záměr na vybudování nové sportovní haly ale město nepohřbilo. Ta by měla vzniknout sice na sídlišti Slezská, avšak o pár set metrů dál u 2. základní školy v ulici Jana Čapka. „Město má záměr vybudovat halu pro florbal s kapacitou pro zhruba 200 diváků. Inspiraci čerpalo v okolních obcích, kde tělocvičny podobného typu mají, například v Paskově nebo Raškovicích. Na zvážení byl prostor u 11. ZŠ a 2. ZŠ, na základě technických a dalších propočtů se výhodněji jevila varianta u 2. ZŠ,“ podotkla mluvčí magistrátu.

Studie, která před několika lety vyhodnocovala lokality, kde by mohla hala vyrůst, přitom mluvila jasně – přednost dostala 11. ZŠ. Zamýšlená hala Krystal, na kterou bylo v loňském rozpočtu původně vyčleněno 80 milionů korun, ale byla větší než aktuálně připravovaný projekt, měla disponovat minimálně pětistovkou diváckých míst. Ze zkušeností s výstavbou jiných hal město původně počítalo s celkovými náklady v rozmezí 50 až 90 milionů korun. Magistrát si pak nechal vypracovat kromě ověřovací studie i projektovou dokumentaci. Ukázalo se, že předpokládané náklady na realizaci by výrazně vzrostly.

Město vypsalo zakázku, která řeší zpracování projektové dokumentace na novou tělocvičnu. V dopoledních hodinách mají chystaná stavbu využívat školáci, odpoledne poslouží sportovním oddílům, a to zejména pro florbal a volejbal. Hrací plocha bude rozměrově vyhovovat i pro házenou. Bude zde možnost hraní basketbalu, rekreační sálové kopané i badmintonu. „Zhotovitel samotné stavby by se měl soutěžit koncem příštího roku, s výstavbou se tedy počítá nejdříve v roce 2021,“ doplnila mluvčí magistrátu.