„Žádné větší problémy se nevyskytly. Hala funguje úplně perfektně, sbíráme zpětnou vazbu od lidí, všem se hala moc líbí. Třeba zájem o veřejné bruslení byl nad všechna naše očekávání. Předčilo to i naše pozitivní kalkulace," řekl Deníku ředitel městské společnosti Sportplex Petr Slunský.

Hala však poutá pozornost nejen mezi sportovními nadšenci, ale i mezi politiky. Poté, co se na magistrátu rozpadla koalice mezi hnutím ANO a ČSSD, se zástupci hnutí oháněli tím, že za koncem spolupráce stojí Michal Pobucký. Současný primátor, který do roku 2013 působil jako jednatel Sportplexu, chtěl údajně ukončit audit Polárky.

„Upozorňuji, že k vypovězení koaliční smlouvy mezi ČSSD a hnutím ANO došlo právě ve chvíli, kdy byly zahájeny audity na výstavbu a vybavení haly Polárky," poznamenal bývalý frýdecko- -místecký primátor Radim Vrbata z hnutí ANO.

Jeho nástupce se ale výsledků auditu nebojí. Už po prosincovém otevření haly Pobucký upozornil, že se sumu za výstavbu Polárky podařilo stlačit dolů. Projektová dokumentace vyčíslila náklady na 386 milionů korun, z elektronické aukce vzešla nabídka ve výši 284 milionů. „U stavby takovéto velikosti je to snad poprvé v historii celé republiky, kdy byla vysoutěžená cena mnohem nižší než cena původní," hájil se Michal Pobucký s tím, že konečná částka za Polárku je ještě o milion nižší. A slíbil audity v městských společnostech i zveřejnění výsledků. To se ostatně píše i v dohodě tří subjektů, které se po krachu koalice dohodly na spolupráci v zastupitelstvu, tedy ČSSD, Našeho města F-M a KDU-ČSL.

Na údajné nesrovnalosti ve Sportplexu už ale upozornila Adéla Řehová z hnutí ANO, která ve společnosti působila jako prokuristka. V čerstvě zřízené funkci skončila těsně poté, co zastupitelé před pár týdny zvolili nové vedení města. Podněty na dění ve Sportplexu se zabývá i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). „Obdrželi jsme jich celkem osm. Týkají se například veřejných zakázek na úklid, mytí oken, vzdělávání zaměstnanců, technický dozor a právní služby," uvedl mluvčí ÚOHS Martin Švanda. Dodal, že ve čtyřech případech už bylo šetření ukončeno. „S tím, že Úřad neshledal důvody k zahájení správního řízení, další čtyři šetření stále pokračují. Prošetření obvykle trvá několik týdnů až měsíců," vylíčil Deníku mluvčí.

Není to jediná komplikace, která se Sportplexu týká. Policisté už od loňska stíhají pro přečin porušení povinnosti při správě cizího majetku v souvislosti s pronájmem reklamních ploch ve městě jednatele a ředitele firmy Petra Slunského. Ten vinu odmítá. Radní ale loni v listopadu na popud státního zástupce vybrali opatrovníka společnosti Sportplex, který by město zastupoval při případném vymáhání škody. Sám Slunský ve funkci zůstal.