Hana Šťastníková se s cizím jazykem poprvé setkala na základní škole. „To byl povinný ruský jazyk. Na střední jsem se pak začala učit angličtinu. Pro tento jazyk mě vlastně nadchla moje paní profesorka. To je myslím velice důležité, aby člověk měl nějaký svůj vzor, a také elán do toho jít,“ prozradila Šťastníková s tím, že její rodiče ji proto našli soukromou učitelku, která ji začala tento jazyk vyučovat. „V průběhu vysoké školy jsem si pak udělala státní jazykovou zkoušku a ještě při studiu jsem začala učit anglický jazyk na částečný úvazek na základní škole,“ dodala Šťastníková.

Tu anglický jazyk provázel i po studiích. „V obchodní firmě jsem měla na starost komunikaci se zahraničními dodavateli. Tam jsem se zdokonalila i v obchodní angličtině,“ vysvětlila Šťastníková, která následně šla učit na základní školu. „Učit ty nejmenší je strašně krásný pocit. Když vidíte, jak dítě, které nic neumí, dokáže během půl roku mluvit o sobě a své rodině v cizím jazyce, to je úžasné. To je pro mě motivace, když vidím právě ten pokrok,“ vysvětlila Šťastníková, která se domluví i ruským a německým jazykem. „Němčinu však často nepoužívám, například na dovolené, když něco potřebuji vyřídit,“ upřesnila.

Od roku 2007 Hana Šťastníková vyučuje na Jazykové akademii na frýdeckém náměstí, která zde funguje třináctým rokem. „Zde učím vlastně všechny, je to pro mě alespoň pestré a různorodé. Však blízká mi je práce s dětmi. Anglický jazyk si zde děti osvojují formou hry, takže si vlastně ani neuvědomují, že se učí. Za použití sluchových a zrakových vjemů děti vstřebávají anglické pojmy a následně si tyto získané znalosti upevňují a procvičují při hrách, básničkách a písničkách, hádankách a soutěžích,“ prozradila Šťastníková s tím, že zde jsou pro děti připraveny dva programy Angličtina s Little Kitty. „Jeden pro děti od dvou do pěti let a druhý od šesti do devíti let, což jsou již pokročilé děti. Učím děti nejen zde, ale na několika mateřských a základních školách ve Frýdku-Místku. Práci s dětmi mám moc ráda, tak věřím, že i další děti budou mít o anglický jazyk zájem,“ přála si Šťastníková.

V anglickém jazyce se také musí neustále zdokonalovat. „Proto si například čtu knížky v anglickém jazyce. Tam se třeba dostanu k něčemu, co neznám, tak to musím zjistit, prokonzultovat a tak se zdokonaluji,“ vysvětlila Šťastníková a zároveň prozradila, co ji mimo učení nyní zaměstnává. „V současné době také pracuji na přípravě letního tábora s anglickým jazykem, který se bude konat v červenci na Morávce. Také se podílím na tvorbě programu pro naše pomaturitní studenty, které i sama vyučuji,“ uzavřela Šťastníková, jež by se chtěla v budoucnu ještě zdokonalit v Němčině.