Krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela uvedl, že během čtyřiadvaceti hodin se v okrese Frýdek-Místek odehrálo padesát výjezdů. Šlo třeba o popadané a nebezpečně nakloněné stromy, hasiči vyjížděli i ke spadlým elektrickým drátům. „Hlavní činností bylo čerpání vody a uklízení bahna a dalšího nepořádku,“ popsal Kůdela.

Už v úterý večer se v Návsí spojily čtyři jednotky hasičů, aby před vodou zachraňovaly rekonstruované vlakové nádraží s restaurací, nový podchod a hlavně trafostanici a dva rodinné domy. „Starostka zde zajistila nákladní automobil s pískem, na pomoc přijel i bagr. Hasičům se záchrana uvedených objektů podařila, vodu, která tekla zřejmě z polí, se jim podařilo přesměrovat a zprůjezdnila se silnice. Dobrovolné jednotky hasičů zde pokračovaly i za hluboké tmy v čerpání vody, jednotku ze stanice v Třinci vystřídali drážní hasiči,“ konstatoval Petr Kůdela.

Třetí povodňový stupeň byl ve středu vyhlášen na Olši v Jablunkově a v Třinci. „V nejnižším bodě koryta jsme dávali pytle s pískem, voda už se nám málem vylévala pryč,“ řekl redakci Bronislav Heczko, který má v Jablunkově na starosti havarijní plánování a krizové řízení. „Jednalo se o zhruba padesátimetrový úsek poblíž Penny Marketu na druhé straně silnice,“ uvedl s tím, že na akci se podíleli hasiči i pracovníci Technických služeb. „Jinak jsme válčili s povrchovou vodou, byly to tři nebo čtyři sklepy a nějaké popadané stromy,“ dodal. Podle Petra Kůdely bylo čerpání vody intenzivnější právě na Jablunkovsku, likvidace spadaných stromů se pak odehrála například v okolí obce Bílá.

Hladina Olše v Třinci vystoupala nad tři a půl metru, povodňová komise se zde sešla poprvé v šest hodin ráno. „Objížděli jsme krizová místa, jako jsou Tyrka, Křivec a samozřejmě řeka Olše. Nenastala ale žádná situace, která by znamenala nějaké dopravní omezení. Co je podstatné, myší díra byla průjezdná. Na rozdíl od květnových povodní,“ řekla třinecká starostka Věra Palkovská. Pokud by Olše stoupla na 440 centimetrů, musela by se uzavřít Závodní ulice, tato situace však nenastala.

V regionu se ráno rozvodnily i další toky. První povodňový stupeň platil na Ostravici ve Frýdku-Místku, Čeladence v Čeladné, Ostravici ve Starých Hamrech, Morávce ve Vyšních Lhotách, na Baštici v Bašce, na Morávce v Morávce i na Lomné v Jablunkově. Srážky ale během dne postupně ustávaly.