Kůdela řekl, že stavebník, tedy biskupství, se vedle jiných nedostatků opět hlavně nevypořádal s námitkami hasičů, kteří poukazovali na nedostatečné zabezpečení repliky kostela pro případ požáru a s tím související nebezpečí z prodlení.

"To znamená, že ani podle tohoto druhého předloženého návrhu nebude zajištěn rychlý a účinný zásah jednotek hasičů při hašení a záchranných pracích, pokud bude kontrolou bezpečnosti pověřena soukromá firma," řekl Kůdela.

Změny na frýdeckém hřbitově.
Hřbitovy zažívají největší nápor v roce. Ve Frýdku jsou novinky

Unikátní kostel zničil v srpnu 2017 úmyslně založený požár. Stavba jeho repliky měla původně začít už loni na podzim, zdržela ji ale i jednání s památkáři. Tesaři už připravují dřevo na stavbu a vyrábějí se také zvony.

Bohoslužba u vyhořelého kostela v Gutech

"Informaci o zamítavém stanovisku jsme v těchto dnech obdrželi. Tato skutečnost komplikuje obnovu kostela Božího Těla v Gutech a oddaluje termín zahájení stavby. Přípravné práce na obnovu kostela pokračují a o dalším postupu jednáme," řekl Siuda.

Dušičky na vítkovickém hřbitově.
Dušičkový víkend je tady! Na pořádek s policisty budou dohlížet i strážníci

Kostel z 16. století shořel v noci na 2. srpna 2017. Oheň způsobil škodu kolem 20 milionů korun. Krajský soud Ostrava poslal za zapálení vzácného kostela tři osmnáctileté mladíky z Ostravska a Frýdecko-Místecka do vězení na 3,5 roku, osm a devět let. Nejvyšší trest dostal mladý muž, který akci vymyslel. Nejnižší trest dostal chlapec, který budovu zapálil - v době činu ještě nebyl plnoletý. Osmiletý trest dostal řidič, který všechny na místo přivezl.

Ilustrační foto
V Třinci opravují mostky a lávky