Sbor dobrovolných hasičů z Měrkovic, který byl založen v roce 1949, se postaral o zajímavý program. „K poslechu a tanci nám tady hraje skupina Heliantus. Nechybí samozřejmě ani bohatá tombola. S organizací plesu pomáhalo osm členů našeho sboru,“ řekl jednatel Sboru dobrovolných hasičů Měrkovice Stanislav Žabenský s tím, že v současné době má jejich sbor 33 členů, z toho je šest žen.

„Dobře si vzpomínám, jak jsme kdysi hasičské plesy pořádali v hospodě Pod Kazničovem, která už ale asi patnáct let neexistuje. Proto už akci pořádáme tady Ve dvoře. Málokdo ví, že se nachází na území Měrkovic,“ sdělil Žabenský, jenž byl spokojen s hojnou účastí. „Může tu být nejméně 140 lidí. Lístky se daly koupit jen v předprodeji, rozebraly se do posledního. To nás utvrzuje, abychom v tom pokračovali dále. Bavit se budeme až do rána,“ dodal Žabenský, jenž zmínil i to, že v loňském roce místní dobrovolní hasiči pomáhali u třech větších výjezdů. „Zasahovali jsme nejen během jarních povodní, ale taky u požáru domu,“ zalovil v paměti.

Hasičský ples si například nenechala ujít D. P. z Tiché. „Na tomto plese jsem poprvé. Můžu si alespoň vyzkoušet, co jsem se kdysi naučila v tanečních,“ řekla sympatická žena.