„V prvé řadě jsme takto chtěli vyzdvihnout zásluhy pro hnutí i společnost emeritního zaměstnance TŽ Adolfa Gazdy, který je členem našeho SDH již neuvěřitelných 63 let. Dále získal medaili jeho syn Eduard Gazda, který slouží veřejnosti v řadách dobrovolných hasičů čtyři desítky let, Leon Mitrenga 36 let u SDH, Marian Heczko 27 let a Marek Koždoň, který je s námi již sedmnáct let,“ uvedl starosta SDH Kojkovice Patrik Banot. Hasiči také odměnili Pavla Stebla, který je dlouholetým a obětavým členem SDH, u příležitosti jeho 60. narozenin.

Předávání medailí proběhlo na závěr výroční schůze SDH Kojkovice. Největším problémem Kojkovických zůstával po celý rok nefunkční kotel ve zdejším kulturním domě, který patří hasičům, ale probíhá zde celý společenský a spolkový život této části obce.

„Na nový kotel nemáme prostředky. Díky peněžnímu daru třinecké firmy SMOLO a mnoha hodinám práce našich členů se jej podařilo opravit. Díky tomu je snad zachráněna i plesová sezona. Také jsme vešli v jednání s vedením města Třince, která nám přislíbilo i materiální pomoc při udržení budovy v chodu,“ doplnil Banot.

Více o hasičích z Kojkovice se dočtete na jejich webových stránkách a na jejich facebookovém profilu.

Hasiči z Kojkovic získali mimořádnou medaili.Zdroj: SDH Kojkovice

Ilustrační foto.
Lyžařská sezona se pomalu rozjíždí
Ilustrační fotografie.
Kluziště lákají k návštěvě