VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči z Ropice pomohli kolegům z Vendryně

Ropice – Sbor dobrovolných hasičů (SDH) Vendryně, který začal opět fungovat v loňském roce, se dočkal pomoci od hasičů z Ropice. Ti svým kolegům do začátků poskytli vybavení, které by jim mělo ulehčit zahájení běžných činností.

22.2.2011
SDÍLEJ:

Pomáhají si. Vlevo Roman Bartoš, velitel SDH Vendryně, vpravo velitel ropické jednotky Marek Haltof. Předání staré motorové stříkačky a dalších věcí proběhlo v neděli 20. února.Foto: archiv SDH Ropice

Velitel ropické jednotky Marek Haltof v úterý Deníku řekl, že se jedná o již vyřazenou starou motorovou stříkačku PS 8 včetně savicového vedení, tři páry gumových holínek a čtyři přilby.

„Vše ještě dobře poslouží nově vzniklému SDH ve Vendryni. Je nám líto těchto prostředků, že rezaví u nás ve zbrojnici, když je může někdo jiný ještě využít při čerpacích pracích. Proto jsme zvolili formu dlouhodobého zapůjčení. Věřím, že si stříkačku opraví a upraví k obrazu svému, a můžou tak ještě letos jezdit po soutěžích. Kluci z Vendryně mají ještě dost práce před sebou, tak jim přeji mnoho úspěchů,“ uvedl Marek Haltof. Předání se uskutečnilo v neděli 20. února, kdy se podle něj vyřídily i potřebné formality.

Vendryňský sbor zastupoval velitel Roman Bartoš. Marek Haltof naznačil, že o pomoci se uvažovalo od loňska, kdy na své kolegy získal kontakt a rozhodl se je oslovit, vše se ale podařilo dotáhnout do konce až nyní. O tom, že vendryňský sbor obnovuje činnost a shání vybavení, se dozvěděl od své příbuzné, která se mezi hasiče hlásila. „Teď v neděli se to předalo, oni si pro to přijeli a sepsali jsme smlouvu,“ shrnul.

Sbor dobrovolných hasičů v Ropici byl založen v roce 1910, loni tak slavil sto let. „Oslavy byly bouřlivé a byly spojeny s desetiletým výročím obce,“ připomněl Haltof. Sbor má celkem 26 členů, do jednotky je zařazeno třináct lidí. „Loni byly tři zásahy. Jeden požár a pak povodně v Ropici a Kojkovicích,“ vyjmenoval velitel.

Ropičtí hasiči, kteří spolupracují kupříkladu s kolegy v Gutech, se účastní také soutěží. „Také my jsme chudý sbor, ale vycházíme si vstříc,“ uvedl Marek Haltof k pomoci mezi sbory na Třinecku. Ve spolupráci s SDH Vendryně by podle svých slov rád pokračoval i v budoucnu.

Je dobré, když hasiči tahají za jeden provaz

Když jsem kdysi ještě hrával fotbal, byť ne na vrcholové úrovni, z tréninkového procesu jsem si dobře zapamatoval, že kopeme za jeden tým, úspěch klubu by měl stát nad jednotlivcem, což by přeneseně mělo platit i mimo sport. Ono se tak ale neděje, což dokládají rozporuplné události posledních dnů. Například ve zdravotnictví si údajně navýšení platů zaslouží jen mizerně placení doktoři na úkor zdravotních sester. Nelichotivá situace dlouhodobě panuje i v policii, ve školství – ale i v dalších oblastech veřejného života. Jelikož ovšem žijeme v době, která spíše přeje zájmům jedince (nebo úzce propojených skupin, které z toho profitují), což se například v celé nahotě projevuje v politice, je ve společnosti čím dále složitější najít příklad, z něhož by mohl mít člověk dobrý pocit. Proto mějme alespoň radost z každé maličkosti, protože i ta potěší. O pocit solidarity, pomoci a dobré vůle se postaral Sbor dobrovolných hasičů Ropice, který daroval nepotřebné vybavení nově vzniklému sboru z Vendryně. Jednalo se konkrétně o motorovou stříkačku s vedením, gumové holínky a čtyři přilby. Bylo by určitě potěšující, kdyby se tímto nechaly inspirovat i jiné organizace. Proto doufejme, že i nadále půjde hasičům o společnou věc, takže při likvidování požárů a jiných nepříjemnostech budou držet za jeden provaz – nebo vlastně lépe řečeno za jednu hadici. Rozdat si to přece mohou na hasičské soutěži.


MARTIN ŠRUBAŘ

Autor: Marek Cholewa

22.2.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ze zahradnictví ukradl zboží za téměř 400 tisíc korun

Deník - Naši prvňáci

Tento týden představíme prvňáčky ze školy v Dobraticích

Vedení základní a mateřské školy myslí na budoucnost školy a hlídá její kapacitu

Na posledním zastupitelstvu obce Střítež, které se konalo koncem listopadu, se například řešila i kapacita mateřské školy Střítež.  

Česko zasáhne extrémně silný vítr. Meteorologové doporučují zajistit okna

Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině a na Moravě a ve Slezsku bude během dnešního odpoledne zesilovat vítr. Od večera do úterního rána může místy v nárazech v nižších polohách dosahovat rychlosti kolem 90 km/h, ojediněle kolem 110 km/h, na hřebenech hor pak kolem 145 km/h.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Silný vítr potrápil řadu měst a obcí

V neděli podvečer dorazil do Moravskoslezského kraje silný vítr. Hasiči měli napilno.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT