Soutěž připravil Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a zúčastnilo se jí více než dvě tisícovky zájemců. Na otázky správně odpovědělo 58 soutěžících a tři vylosovaní obdrželi tablet. Byli to Ludmila Bystroňová z Ostravy, Jiří Pelikán z Fulneku a Richard Valenta z Prahy.

Soutěž byla určená pro veřejnost a publikovaná na profilu HZS MSK na sociálních sítích i webových stránkách, informace o soutěži byla rovněž rozeslána mailem na všechna školská zařízení v Moravskoslezském kraji. Otázky se týkaly oblasti ochrany obyvatelstva a požární ochrany v různých úrovních obtížnosti, byly nejen textové, ale i grafické, například formou komiksu.

Křížová cesta, Bělský les, podzim 2021, Ostrava
Oblíbený Bělský les v Ostravě by mohl mít vstupní bránu, takto má vypadat

„Vaše soutěž mě velmi zaujala a ráda jsem se jí zúčastnila, protože byla velmi poučná a přitažlivě graficky zpracována. Tuto problematiku je moc důležité znát a také si dodržování správných zásad i ve vyšším věku zopakovat. Platí to i pro mě, důchodkyni o holi. Z výhry mám velikou radost,“ uvedla při předávání Ludmila Bystroňová, jedna ze tří výherců tabletu.