„Jde o první velkou opravu po 24 letech. Zbrojnice už rekonstrukci nutně potřebovala. Nevyhovovala moderním potřebám hasičů ani stavebně, ani vybavením budovy. Hasičárna bude rozšířena a vnitřně vybavena tak, aby se posílila akceschopnost jednotky,“ přiblížil primátor Petr Korč (Naše Město FM) s tím, že městu se podařilo v soutěži na dodavatele snížit předpokládanou cenu o téměř 20 miliónů korun na něco přes 61 miliónů korun bez DPH.

Rekonstrukcí projde komplet celá budova, která má na několika místech už také trhliny. Demolice čeká garáž, přístavky ve dvoře, schodiště i opěrné stěny uvnitř. Nově budou postaveny vnitřní opěrné konstrukce. Garáž se rozšíří a bude vybavena příslušnou vzduchotechnikou potřebnou k odsávání, větší bude sklad technických prostředků, postaví se nové zázemí zásahové jednotky a modernizace se dočkají veškeré rozvody energií a tepla. Hasiči budou mít více možností parkování uvnitř i vně budovy (ve dvoře). Rekonstrukci město kompletně zaplatí, žádá pouze o menší dotaci na energetické úspory.

Jednotka dobrovolných hasičů ve Střelniční ulici zůstává plně akceschopná, jednotlivé útvary sídlí ovšem dočasně na několika místech včetně blízké nemocnice nebo prostor magistrátu. Jednotka se specializuje mj. na záchranné práce na vodě (takových je v kraji 15) a je jednou z osmi, které vyjíždějí také k zásahům při požárech chemických materiálů.