Extraligoví házenkáři Frýdku-Místku v posledním kole v domácím prostředí podlehli Lovosicím o jednu branku. Utkání pro domácí nezačalo vůbec dobře a po devíti minutách prohrávalo eskápéčko o pět branek. Hosté velice pozornou obranou nedávali Frýdku šanci, a v první půli si dokonce vypracovali osmibrankové vedení.

Naštěstí domácí tým zabral a ještě do přestávky snížil na 10:15. Po změně stran se Frýdečtí házenkáři zlepšeným výkonem propracovali dokonce až k vedení 22:21. Zbytečnými chybami a nepřipravenými akcemi nakonec se srdnatě bojujícím týmem hostí prohráli 24:25. V dnešním odpoledni nastoupí SKP Arcimpex opět v domácím prostředí, kdy od 18 hodin hostí v hale na 6. základní škole mužstvo KH Kopřivnice. Po nevydařeném utkání odpověděl domácí trenér Martin Strnadel na pár otázek.

Úvod utkání s Lovosicemi vám nevyšel. V čem vidíte příčiny špatného začátku svého mužstva?

Pro mě je náš ustrašený úvod zcela nepochopitelný. Začátek zápasu se podobal našemu utkání v Hranicích. Hráči již před rozcvičením mají pokyny, jak se případné nervozity střepat. Dále to byla naprosto nezodpovědná a ustrašená hra krajních spojek, které neustále vyhledávaly jen Požárka nebo Hastíka na střední spojce. Když si uvědomíme, že jsme z křídla snad ani nevystřelili na branku, nedivme se, že první poločas byl takový, jaký byl.

O přestávce ale asi proběhlo v kabině mytí hlav, jelikož vaši svěřenci začali druhý poločas velice aktivně?

Určitě v šatně nebyl žádný klid. Říkali jsme klukům, že musí zahrát všichni hráči a nejen hrát na Hastíka s Požárkem. Zkrátka že musí rozložit sílu na šest hráčů. To se myslím nakonec povedlo. Navíc se nám rozehrál Kružík, ale zase námvypadla hra pravé spojky, kde jsme nakonec nasadili Vaculu.

Po našem vedení však došlo k několika vyloučením, promě až záhadných. Pro nás bylo ale kamenem úrazu neproměnění naprosto vyložených šancí, kdy jsme z náskoku nastřelili tři tyče. Mně je jasné, že naši mladí hráči sice teprve mají budoucnost před sebou, ale určité věci řeší stále zbrkle. Z naší strany to byl tak strašně netakticky zahraný závěr.

V time času jsme si jasně řekli, že máme přesilovku a že budeme hrát kombinačně. Technickou chybu Kružíka v hektickém závěru jsem ještě schopen pochopit, ale nemůžu pardonovat naprosto nepřipravené střely Sliwky a Hastíka potažmo rychlý útok Tomse. Hraje se sice šedesát minut, ale rozhoduje se v poslední pětiminutovce. A tam jsme hru zkrátka nezvládli. Tomě hrozně mrzí, jelikož kluci začali bojovat a zlepšili se.

Jak vidíte prozatímní průběh extraligy?

Myslím si, že se soutěž oproti předloňské a loňské sezoně zlepšila. Překvapením bylo proměsamozřejmě vítězství Zubří v Karviné, ale Zubří hraje velice atraktivní a rychlou házenou vycházející ze zabezpečené obrany. Zas tak úplně z toho šokován nejsem. Mužstvo Karviné se určitě ještě rozjede, jelikož se nespokojí s druhým místem.

Dnes Vás v domácím prostředí čeká od 18 hodin Kopřivnice, jak vidíte tento duel?

Je to mužstvo z nižších pater extraligové tabulky. Z naší strany bude hodně důležité, aby nedošlo k žádnému podcenění. Už loni senáms nimi zápas nevyvedl. Pro nás vítězství nad Kopřivnicí vidím jako povinné. Mysi žádnou ztrátu s tímto soupeřemnemůžemea nechceme dovolit.