Úvod ve čtvrtek obstarávalo osm kapel a velký úspěch sklidily ty německé s dámami za mikrofonem: Holy Moses se Sabinou Classen a Crystal Viper s Marthou Gabriel.

„Amazing festival,“ komentovala první ze jmenovaných zpěvaček atmosféru před stadionem TJ Slezan ve Frýdku-Místku, kde letos tato akce přesídlila z Olešné. Její vystoupení bylo každopádně asi poslední pro lokální publikum a brzy tomu tak bude i pro ostatní – Sabina Classen totiž s blížící se šedesátkou na krku končí kariéru.

Ilustrační foto.
Tipy na víkend v kraji. Na Frýdecko-Místecku metalový festival či divadlo Mír

HellPdays se nicméně stal i svědkem „zmrvýchvstání“ kultovního lídra Motörhead jménem Lemmy. Fanoušek z Teplic, který jakoby mu z oka vypadl, patřil k vyhledávaným atrakcím, byť ne na pódiu. Ty tentokrát pořadatelé postavili dvě a od čtvrtka do soboty se na nich vystřídá celkem sedmadvacet rockových a metalových kapel.

Bourací práce, areál bývalé Neumannova přádelny, Bavlnářská ulice, Frýdek-Místek, březen 2023.
OBRAZEM: Bourání ve Frýdku-Místku. Oblíbený areál nejen pro festivaly se mění

Na festivalu, jehož výtěžek jde na konto Českého červeného kříže, se dnes (v pátek 9.) představí: Ahard, Epidemy, Jokers IV, Wizard, Final Destiny, TSA, Alžběta a Iron Savior. Zítra v sobotu 10. bude akce pokračovat se Syridas, Dangar Six, Eagleheart, Victorious. Nomura, Kambrium, Bastard, Erin, 100na100, Purnama, Destruction a Masterplan. V průběhu se uskuteční dražby hudebníky podepsaných věcí a originálních memorabilí HellPdays.