Hendi odpoledne se letos konalo už popáté a opět se setkalo s velkým zájmem dětí mateřských i základních škol a také handicapovaných účastníků. I počasí jakoby chtělo dětem zpříjemnit poslední nedělní odpoledne před začátkem školy, a tak se akce zúčastnilo téměř 150 kluků a děvčat v doprovodu rodičů a příbuzných.

Házení míčkem na terč, malování obrázků i další soutěže braly děti velmi zodpovědně, za každou disciplínu získaly totiž razítko a s plným lístečkem se mohly vydat na vytouženou jízdu na koních. Také starší účastníci z centra postižených Náš svět soutěžili s radostí ve tváři. Čtyřicetiletý Jarek a pětatřicetiletý Radek měli z každé absolvované disciplíny doslova „dětinskou“ radost.

Jitka Ortová, pracovnice sociální péče, potvrdila, že všech jejích deset svěřenců si výlet užívá. Další dárky soutěžící čekaly při slosování lístečků, které získali při vstupu. Eva Kozová, žákyně 6. třídy speciální školy Naděje vyhrála knihu Modelujeme postavičky a měla z ní ohromnou radost, protože součástí její terapie je právě malování a modelování.

„Chodíme sem každý rok. Letos byla účast ohrožena, dcera měla chřipku, ale tak intenzivně se léčila, že jsme se sem přece jen dostaly. Eva se na tuto akci vždycky velmitěší. Možná je to i tím, že disciplíny zvládá i se svým postižením a navícmá pocit, že soutěží zároveň se zdravými dětmi,“ svěřila se za dceru maminka.

Devítiletý Bohumil Dočkálek z Dětského domova Bruzovská zase vyhrál bičík na koně pro sestru, ale pro sebe si přál hrneček s obrázkem koníka. A podařilo se, za chvíli si ze zhruba třiceti připravených cen vytouženou trofej odnášel.

Součástí letošního jubilejního ročníku byl také křest DVD Škola života expedice Včely 2007. A ne náhodou. Toto DVD bylo natočeno v rámci soutěže s včelařskou tematikou pro děti mateřských a základních škol a mladé členy včelařských kroužků, kterou uspořádala také frýdecko-místecká ZO Českého svazu včelařů. Soutěž se setkala až s nečekaným zájmem. Zúčastnilo se jí 45 škol, které dodaly na 340 soutěžních pracív kategorii výtvarná díla, prezentace na CD, DVD a fotografie. Výstava těchto bezesporu zajímavých uměleckých prvotin je k vidění každou sobotu v Domě včelařů v Chlebovicích, odkud se 15. září přesune na včelařskou výstavu v Ostravě.