Značným problémem je hustá doprava na páteřních trasách, výrazněji ulevit by se městu mělo až po dokončení obchvatu města za několik let.

Také jako opatření pro zmírnění negativních dopadů dopravy slouží od roku 2011 projekt MHD zdarma, a podle volebních programů stran a hnutí je téměř jisté, že většina obyvatel města bude jezdit autobusy bezplatně i nadále.

Značný otazník naopak visí nad budoucností dopravního podniku, jehož fungování město utlumilo poté, co se na provozování MHD dopravním podnikem neshodla ani radniční koalice. Až nové zastupitelstvo má vyřknout definitivní verdikt, co s městskou společností bude dál.

Dalším významným tématem komunálních voleb je i budoucnost bývalého hotelu Centrum. Město vydražilo budovu u frýdeckého autobusového nádraží v elektronické aukci za více než 41 milionu korun a komunální volby zřejmě rozhodnou, co bude s budovou dál. Stavba, která v posledních letech chátrala, totiž volá po nákladné rekonstrukci.

Ve hře je podle představ jednotlivých stran a hnutí několik variant přebudování hotelu na startovací byty zejména pro mladé rodiny nebo pro seniory, případně by mohla budova sloužit jako sídlo magistrátu. Výsledky voleb napoví také o budoucnosti dlouhé roky chátrajícího kina Petra Bezruče či přístavbě Nové scény Národního domu, kterou nedávno představila architektka Eva Jiřičná.