Kapacita dvaceti lidí byla plně využita a přítomné přišel pozdravit i Marek Zagrapan z HC Oceláři Třinec, který zde zároveň doprovodil svou přítelkyni. „Spoluhráči tuto akci podporují již několik let a myslím si, že se jedná o dobrou věc. Tohle darování krve má i dobrou odezvu mezi lidmi. Kluci, kteří to z našeho klubu začali, tady dnes ale nemohou být, takže je s radostí zastoupím," řekl Deníku hráč HC Oceláři Třinec Marek Zagrapan. Mezi dvacítkou dárců byl také Václav Hovorka. „Už můj otec daroval krev a já jsem se stále nemohl rozhodnout. Jednou mě zde někdo vzal a od té doby daruji. Je to asi deset let nazpátek, ale většinou chodívám sám," prozradil Václav Hovorka z Třince.

„V prvních ročnících jsem musel potencionální dárce cíleně oslovovat a zvát je k účasti, zato letos se mě samotní zájemci ptají již od letních měsíců, kdy zase půjdeme. Postupem času se nám účastníci rovnoměrně rozložili mezi naše hráče, fanoušky a mezi příznivce Ocelářů, kteří se k nám připojují na základě informací na klubovém webu. Opětovně se tedy potvrzuje, že spolupráce nás, amatérů, s profíky z extraligového klubu je užitečná, čehož si velmi vážím," řekl organizátor akce Marian Franek z hokejového klubu HC Nebory.

Druhým termínem pro darování krve s HC Nebory je pátek 22. listopadu. Pokud se chcete připojit k dobré věci, tak se můžete přihlásit na emailové adrese: marianfranek@seznam.cz. Uveďte celé jméno, datum narození, email, kontaktní telefon a krevní skupinu.