Extraligové hráče tam totiž čekal v pátek 13. ledna večerní zápas pod otevřeným nebem proti Kometě Brno, který vyhráli 6:1, a v noci cestovat zpět domů by nebylo ideální volbou. Třinečtí hokejisté tak přespali v Bratislavě. „Termíny voleb i našeho utkání byly dány dlouho dopředu, a tak jsme už v půlce prosince hráčům vyřídili žádosti o voličské průkazy. Zájem byl velký, až na dva hráče, kteří volit nechodí nikdy,“ přiblížila mluvčí předního českého klubu Dita Ondrejková.

Trenér Moták zavelel, že k volbám půjde celé mužstvo hromadně, k hráčům se připojili i další pracovníci klubu, a po snídani se tak celá výprava dostavila na českou ambasádu v Bratislavě. „Bydleli jsme v hotelu, který je asi dvě minuty od ambasády, takže jsme všechno krásně stihli,“ dodala Ondrejková.

I ona volila. „Pro mě to je v demokratické společnosti základní princip mých práv a svobod,“ doplnila. Ostatně, Oceláři se ukázali jako vzorní voliči, neboť odvolili všichni. „Kromě slovenských hráčů samozřejmě, a pak také jednoho hráče, který si voličský průkaz zapomněl doma,“ zasmála se Ondrejková. Výprava tak zpáteční cestu do Slezska urychlila, aby onen nešťastník stihl odvolit aspoň doma. „Je to paradox, ale zrovna on si přál z celé výpravy volit asi nejvíce,“ zakončila Dita Ondrejková.