Obsazeno je 42 z 43 lůžek. Mezi hospitalizovanými převládají ženy, kterých je čtyřiadvacet.Ředitel hospice Jan Jursa prozradil příběh jednoho pacienta z Frýdecko-Místecka.

„Byl přijat s karcinomem a kolostomií. Jeho stav se rychle změnil z apatického do aktivního se zájmem o okolí. I když prognóza není příznivá, pacient je v dobré psychické kondici, což velmi vítá i rodina nemocného. Velký podíl na tom má i přístup zdravotnického personálu, který se snaží pacientům předávat svou pozitivní energii, a že to v prostředí, kde je smrt častou návštěvníci, stojí nějaké úsilí, asi všichni chápou. Proto si troufám tvrdit, že v hospici lidé nepracují, ale plní svoje poslání,“ řekl ředitel hospice.

„Hospic, neboli jak já říkám dům pro důstojné, humánní umírání, usnadňuje těžce nemocným lidem cestu při odchodu z tohoto světa. Garantuje umírajícím jistotu, že až do konce jejich života bude respektována jejich lidská důstojnost a zajištěn materiální a sociální komfort,“ uvedl Jursa s tím, že klientům je poskytována nejen odborná péče v oblasti medicínské a ošetřovatelské, ale také v oblasti lidské a duchovní.

Centrum zdravotních a sociálních služeb má uzavřeny smlouvy s pěti nejvýznamnějšími zdravotními pojišťovnami. Klientům nabízí nadstandardně vybavené pokoje s přistýlkou pro doprovázející blízké osoby a s výhledem do krajiny. Přízemní pokoje hospicové části jsou koncipovány tak, že je z nich možné vyjet do vnitřní zahrady. Pobyt plně indikovaných pacientů v hospicové části není časově omezen.