„K nám na Grůň přijedou dva koordinátoři z africké Keni a koordinátorka z pražské centrály Ivona Novomestská. Budou promítat video o životě v Africe, o práci dobrovolníků humanistického centra, o různých projektech – stavbě solárních panelů, zavádění vody do vesnic a podobně," sdělila Jana Maštalířová z Hotelu Grůň.

Ivona Novomestská seznámí posluchače s možností adopce afrických dětí na dálku a o dalších způsobech pomoci. Na prodej budou různé africké výrobky – šperky, obrázky. "Jelikož kenští koordinátoři budou komunikovat anglicky, je to dobrá příležitost kontaktu s rodilými mluvčími," upozornila Maštalířová, sama "adoptivní maminka" osmileté keňské holčičky Hellen.

Kapacita mosteckého hotelu je omezena na zhruba 100 osob. Proto byly osloveny pouze školy, které mají o danou problematiku a anglický jazyk zájem, na přednášky však mohou přijít i zájemci z řad veřejnosti. Besedy jsou v 10.30 a ve 13 hodin, stup je zdarma. "Byl to jediný možný termín, kdy k nám mohou kenští koordinátoři přijet," vysvětlila Jana Maštalířová.

Přečtěte si také: Humanist center of Kenya se představí v českých školách

(lew)