Jednou z nejznámějších zimních destinací na Novojičínsku jsou bezpochyby Pustevny. Lyžařský ráj si návštěvníci cení i díky možnosti, strávit poslední den roku v malebné krajině uprostřed hor. Právě na Silvestra čelí hotely velkému náporu. Někteří lidé si raději pokoj zabukují už rok dopředu.

Jedním z plně obsazených hotelů je i trojanovický hotel U Kociána, který se nachází na úpatí hory Radhošť, nedaleko sedačkové lanovky na Pustevny. „U nás je na Silvestra vždycky plno. Jsou úplně všechny pokoje zabrané, nemáme ani jeden pokoj volný. Většinou se jedná o stálé hosty, kteří si zamlouvají pokoje,“ informovala Helena Petrová, provozovatelka hotelu U Kociána. Ten také připravil silvestrovskou zábavu s muzikanty, kteří podle slov Petrové, zorganizují svůj vlastní program pro návštěvníky. „Ti lidi přijdou i kdyby nebyl sníh, potřebují si odpočinout a přijít na jiné myšlenky,“ doplnila Petrová.

Obdobnou situaci prožívají také hotel Libušín na Pustevnách i hotel Beskyd v Trojanovicích. Jeden z mála hotelů, kteří mají stále volné pokoje, je hotel Raztoka. „Nemáme plno, je tady ještě do dvaceti volných pokojů. Možná je to tím, že je málo sněhu, lidé nechtějí utrácet. Zkoušíme dávat předsilvestrovské pobyty za nižší ceny,“ sdělila recepční hotelu Dana Kocourková. Jedním z faktorů, které mohli ovlivnit nižší obsazenost hotelu Razotka je i ten, že kolem hotelu nevede žádná sjezdovka, pouze sjezdovka pro děti.