Centrum bylo zavřené od 3. do 29. ledna. „Dělalo se naprosté maximum, abychom pavouka našli. Hodiny a hodiny se prohledávalo, nezůstal tady kámen na kameni, rozebrali jsme a kontrolovali, co se rozebrat dalo. Měli jsme tady citlivé termokamery, živé návnady i odborníky na hubení škůdců. A nic,“ líčila Věra Garbová z pozice vedoucí Centra volného času.

V místě sesuvu půdy na obchvatu Frýdku-Místku hlídají a zajišťují opěrnou stěnu, 2.2.2024.
Řidiči, pozor. Na obchvatu Frýdku-Místku je snížená rychlost kvůli opěrné stěně

V centru nyní probíhají normální činnosti jako předtím „Jóga, cvičení, scházejí se kroužky, po jarních prázdninách už ohlásí návrat družina pro českou školu. Žáci polské školy, které jsme tu mívali taky, naše zázemí nepotřebují,“ řekla Garbová. Centrum volného času od 21. února spustí ve spolupráci s neziskovou organizací MAS Jablunkovsko aktivizační cvičení pro seniory maximálně přizpůsobené jejich věku, novinka je naplánovaná na deset lekcí a nic se za ni neplatí.

Opravy výtluků, Frýdek-Místek, leden 2024.
Frýdek-Místek provizorně lepí výtluky. Větší opravy cest budou po zimě

Zařízení, které proslavilo Hrádek v celém Česku, už vtipálkové přejmenovali na Spiderlandii (Pavoučí zemi). Na internetu se objevil tento nápis na budově místo loga CVČ a je doplněn pavučinami či siluetami příslušných tvorů. Na facebookovém profilu centra byla přidána i spousta úsměvných koláží, hlavně ze známých filmů obohacené o slavného pavouka.

Třinec, bývalé lázně, leden 2024.
VIDEO: Třinec se chce zbavit zátěže. Městské lázně jsou na prodej

Na osminohou eskapádu se zaměřily i děti, které sklípkan z centra vyhnal. „Nešustí, nekoušou, neutečou…“ tak komentovali své výtvory v kroužku Šikovné ruce, jenž musel působit v prvním měsíci letošního roku v náhradních prostorách. A jeho vedoucí, říkající si Fidorka Andělka, napadlo, že nechá děti právě v reakci na pavoučí aféru vyrábět tyto tvory z různých materiálů. Výsledky si kluci a holky odnesli domů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: VIDEO: Frýdek-Místek slavil masopust. Byla to pastva pro oči i chutě

Zdroj: Deník/Tomáš Januszek