Zaměstnanci technických služeb hříbek zbavili rzi, natřeli a nainstalovali zpět. Na místě bude do doby, než se jej podaří nahradit nějakým novým herním prvkem, který by splňoval veškeré certifikáty a normy jak České republiky, tak Evropské unie.

Vrácení hříbku se ale setkává s nepochopením někteří lidé nerozumí, proč byl hříbek navrácen, když ho už nelze používat jako kolotoč. „Hříbek, který se netočí, je úplně k ničemu. Může mi někdo říct, proč ho tam tedy vraceli? Vždyť nemá žádný smysl,“ stěžovala si na sociální síti Facebook Pavla M. „Nechtěli jsme, aby po hříbku zůstalo prázdné místo, protože hříbek na hřiště prostě patří,“ vysvětloval primátor města Michal Pobucký.

Ten také objasňuje, že neobvyklé herní prvky, jakým je hříbek, je velmi obtížné zhotovit tak, aby podléhaly všem normám. „Prvky jako tento se certifikují až po zhotovení a instalaci na místě, takže se jedná o velmi náročný úkol,“ poznamenal Michal Pobucký.

Hříbek byl odvezen před zhruba dvěma týdny, což se setkalo s velkou nevolí ze strany obyvatel. „Hříbek jsme museli odvézt, protože už nevyhovoval z hlediska bezpečnosti,“ tvrdí frýdecko-místecký primátor.

MICHAELA LEBEDÍKOVÁ