„Město toto nové hřiště převzalo 25. května a od té doby už dětem nic nebrání v jeho užívání,“ ujistila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Na prostranství mezi školou a obytnými domy, kde byla v minulosti hrací plocha a prostor pro odpočinek s převážně betonovým povrchem, zastaralými železnými prolézačkami a s pozůstatkem pomníku Julia Fučíka, nyní město postavilo moderní dětský herní areál s množstvím atrakcí, který je určen především menším dětem. Rekonstrukce prostranství stála 6,160 milionu korun včetně DPH a zaplatilo ji město ze svého rozpočtu.

Na ploše vyrostlo celkem jedenáct herních atrakcí. Jsou mezi nimi různé prolézačky, kolotoče, houpadla, lanová pyramida a multifunkční šplhací sestavy a nechybí ani velké pískoviště o rozměrech čtyřikrát čtyři metry. Část plochy je pokryta pružnými pryžovými deskami a na druhé části je položen travní koberec. „Nejatraktivnější nespíš pro děti bude velkorysá atrakce s názvem Lumpárna, na níž děti objeví rozhlednu, skluzavky, prolézačky, šplhací plošinu s lany i pohyblivý most. Celkem je na novém prostranství umístěno jedenáct herních prvků a osm laviček,“ podotkla mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Hřiště je super, nejlepší je kolotoč, ale šplhadla jsou taky dobré,“ pochvaloval si například devítiletý Lukáš Kolecký z Frýdku-Místku.

Mluvčí připomenula, že však podobné hřiště zdaleka není jediné, které město v poslední době postavilo. „Podobné hřiště funguje například také za obytnými domy na ulici Marie Majerové na nedalekém Kolaříkově sídlišti v Místku,“ připomenula mluvčí. V nejbližší budoucnosti by se děti měly dočkat hracího areálu také na prostranství mezi ulicemi Rokycanova a Škarabelova. „Jedná se o vybudování dvou nových dětských hřišť s herními prvky a pískovištěm. Vedle nich pak vznikne i sportoviště s umělým povrchem,“ informoval Ondřej Muroň z investičního odboru frýdecko-místeckého magistrátu. Pro toto hřiště město nyní město zpracovává potřebnou dokumentaci a pracuje se na získání dotace na jeho výstavbu.

Další nové dětské hřiště má vzniknout rovněž na ulici Františka Linharta v Místku. K tomuto hřišti město rovněž připravilo projekt a pracuje na získání dotace na jeho zbudování. „Zdejší dvě stávající sportovní hřiště s asfaltovým povrchem jsou už v nevyhovujícím stavu a budou spolu se zastaralými kovovými herními prvky odstraněny,“ vysvětlil Ondřej Muroň. Namísto toho tu vzniknou dvě dětská hřiště. Jedna z těchto hracích ploch bude určena pro děti do 6 let a druhá pro děti od 6 do 12 let. I tady se děti mohou těšit na areál osazený zajímavými herními prvky na ploše tlumící nárazy. Původní menší hrací plochu pak nahradí sportovní hřiště pro míčové sporty s umělým povrchem a záchytným oplocením. Chybět tu samozřejmě nebudou ani nové chodníky, lavičky a odpadkové koše.