Sportovní areál v Zelinkovicích-Lysůvkách se může pochlubit nově vybudovaným sociálním zázemím s klubovnou za více než 3,2 milionu korun, přičemž 85,5 procenta bude uhrazeno z dotace.

„Zázemí u hřiště v Zelinkovicích-Lysůvkách se začalo budovat loni v říjnu a zkolaudováno bylo letos v červenci. Nyní pro místní obyvatele představuje strategické místo vhodné k setkávání a pořádání sportovních a společenských akcí. Přízemní novostavba u lesa, která má charakter bungalovu, nabízí sociální zázemí, klubovnu s kuchyňkou vybavenou linkou, chladničkou a elektrickým vařičem. Objekt má také krytou terasu, kterou lze uzamknout a která poslouží jako sklad zahradních laviček,“ uvedl náměstek primátora Dalibor Hrabec s tím, že součástí stavby bylo vybudování kanalizace, vodovodní a elektrické přípojky k objektu i zpevnění komunikačních ploch zámkovou dlažbou.

Modernizace sportovního areálu v Lysůvkách byla součástí projektu Modernizace sportovních a dětských areálů na území města, zejména v jeho hustě obydlených a okrajových částech (Chlebovice, Lískovec, na Rokycanově ulici, na Linhartově a v Zelinkovicích-Lysůvkách).

Statutární město Frýdek-Místek získalo na tento projekt, zahrnující modernizaci pěti sportovních a dětských hřišť, dotaci ve výši 20,7 milionu korun.