Profesionálové z frýdecko-místeckého fitness centra jí na začátku srpna sestavili tříměsíční cvičební plán a seznámili jí se zdravým jídelníčkem. Nyní už se musí snažit sama. Odměnou jí bude štíhlejší tělo a možná i jedna z výher, o kterou se v Hubněte s Deníkem a s B-Fit hraje.

„O projektu jsem se dozvěděla z internetových stránek fitka. Dojížděla jsem na cvičení do Ostravy, ale bylo to časově náročné. Proto jsem se poohlížela po něčem jiném. Bydlím kousek od B-Fit, tak jsem se podívala na stránky a bylo to,“ vzpomíná Kreuzová, kde se se soutěží setkala poprvé.

Ihned se do ní ale nepřihlásila, nebyla si jistá, jestli má dost odvahy. „Já jsem prvně chtěla, ale pak jsem si to rozmyslela. Nakonec mě přesvědčil přítel. Říkal mi: „Už ses rozhodla, tak pojď.“ A tak jsme šli. Přihlásili jsme se oba, ale vybrali jen mě,“ popisuje mladá žena. I když její milý do finálové pětice nepostoupil, na cvičení nezanevřel. „Chodí do fitka se mnou. Chce si vyrýsovat svaly,“ říká Kreuzová. Že nejmladší účastnici soutěže někdo v hubnutí takto aktivně pomáhá, vítá i trenérka z B-Fit Dita Kresaňová.

„Celý náš tým je rád, že slečnu Kreuzovou v boji s tuky velmi podporuje její partner. Je to pro ni silná motivace,“ myslí si. Její slova potvrzuje i sama Kreuzová. „Chci se cítit dobře. A dělám to asi i kvůli příteli. On sice říká, že mě má rád takovou, jaká jsem, ale myslím si, že bude radši a šťastnější, když se mi podaří něco shodit,“ svěřuje se finalistka společného projektu novin a fitness centra.

Výhodné je pro ni i to, že její partner neohrnuje nos nad dietními pokrmy, které si Kreuzová připravuje. Nemusí se tak vařit dva odlišné chody pro sebe a pro něj. „Jí stejně zdravě jako já, úplně jinak, než jsme byli zvyklí. Nejvíce jsme omezili tučné, smažené a sladké,“ vypočítává šestadvacetiletá žena.
Na začátku srpna ukázala váha této sto osmašedesát centimetrů vysoké operátorce call centra sto devět kilogramů. S tukem, který zatěžuje její organismus, se nyní rozhodla nadobro vypořádat. „Budu ráda, když se za ty tři měsíce dostanu do formy a moje váha půjde alespoň trošku dolů. Celkově bych pak chtěla zhubnout třicet kilo. Ale vím, že je to na dlouho,“ vidí svůj úbytek hmotnosti reálně Kreuzová.

Cvičit chce proto i po skončení soutěže. „Když už se do toho dostanu a vypěstuji si po třech měsících nějakou závislost na cvičení, počítám s tím, že budu do fitka chodit i nadále,“ nastiňuje své plány žena. Pohybová aktivita, kterou jí připravují v B-Fit, je pro ni zatím docela náročná.

„Po cvičení se cítím dobře až do té chvíle, než si sednu. Když slezu z běžícího pásu, chvíli si připadám, jako bych se vznášela, je mi po tom dobře. Posilování cítím, ale už to není takové hrozné, jako první týden. Zatím mě to spíše ubíjí, než nabíjí, ale postupně si zvykám,“ popisuje své pocity Kreuzová, která do fitka chodí třikrát týdně.

Soutěžící už za sebou mají skoro měsíc cvičení. Jejich tělo si postupně zvykalo na pravidelný pohyb, nyní trenéři nasadí doplňky stravy. „Dostanou L-Carnitin, který zrychluje metabolismus a pomáhá organismu spalovat tuky. Při aerobní aktivitě si tělo začíná brát energii z tuků po 20 až 30 minutách, s L-Carnitinem k tomu dochází už dříve,“ vysvětluje Kresaňová.

Tři otázky pro Kateřinu Kreuzovou:

Na čem nejvíce hřešíte?
Na sladkém. Mám ráda cokoliv, co je čokoládové. Hodně mi taky chybí, že teď nemůžu o víkendu péct. Ale i přítel se drží, návštěvy k nám moc nechodí, takže není pro koho dělat buchty. Pečení a vaření jsou pro mě koníčky, takže kvůli tomu trošku trpím, ale dá se to zvládnout.

Zkoušela jste někdy držet dietu?
Několikrát. I redukční, moc se mi ovšem nedařilo. Když totiž přišel nějaký úspěch, oslavili jsme to třeba večeří v restauraci, a pak se to zase svezlo zpátky. Je ale pravda, že jsem u diet moc pravidelně necvičila. Myslím si, že pohyb je základ a jídelníček je jen doplněk, aby to šlo lépe. Ale určitě je omezení v jídle nutné. Teď jsem vlastně pod takovým bičem z obou stran – tady i doma, takže si myslím, že mi jeho dodržování půjde lépe.

Co je pro vás na Hubněte s Deníkem a s B-Fit zatím nejtěžší?
Překonat se a jít cvičit, i když se mi vůbec nechce. Ale když už jsem se na to dala a jsem objednaná, tak prostě musím.

ZUZANA MORAVCOVÁ