Stejně jako další z finálové pětice i on se o projektu dozvěděl z internetu. „Hledal jsem nějaké fitness centrum, kam bych chodil cvičit. Když mi na webových stránkách naskočila upoutávka na akci Hubněte s Deníkem a s B-Fit, řekl jsem si, že je to dobrá příležitost a přihlásil jsem se,“ vzpomíná Zíka. Rodina ho v jeho úsilí podporuje, ačkoliv si ho někdy trošku dobírá.

„Říkají, že jsem divný. Asi proto, aby mě ještě více vyhecovali,“ směje se sto osmdesát centimetrů vysoký a osmadevadesát kilogramů vážící muž. Podle svých slov chce hlavně zhubnout a dostat se do formy. Naplánoval si, že se zbaví deseti kilogramů tuku. „Trenérky tvrdí, že to za tři měsíce není možné. Chtěl bych proto do fitka chodit i po skončení soutěže. Je to příjemné, když člověk najede na určitý rytmus,“ pochvaluje si Zíka. Cvičí každý všední den před prací, v B-Fit bývá mezi prvními. „Chodím ráno kolem šesté, čtvrt na sedm.

Je to fakt dobré, člověk se trošku probudí a dostane se do tempa,“ popisuje svůj nový životní styl bývalý hokejista, který na zimních stadionech strávil osmnáct let. Kromě hokeje se věnoval třeba fotbalu, jezdíval také na kole. „Když je příležitost, rád sportuju i teď. Zahraju si tenis, badminton, squash, golf, zajdu si na in-line brusle,“ říká odborný poradce jedné stavebnické firmy. Jeho volnočasové aktivity vítá i trenérka z frýdecko-místeckého fitness centra Tereza Droppová. „Pan Zíka je velice odhodlaný vylepšit si postavu a přesně dodržuje tréninkový plán, navíc se ještě snaží sportovat. Má tak opravdu velký výdej energie, což je pro spalování tuků dobré. V jeho píli mu pomáhá veselá a optimistická nálada, kterou často přenáší na své okolí,“ chválí elán usměvavého muže Droppová.

S prací odborníků v B-Fit je spokojený i její svěřenec. „Jsou super. Dávají mi zabrat, vůbec mě nešetří. Všichni se mi fantasticky věnují. Je příjemnější, když na vás někdo dohlíží a řekne vám, jestli cvičíte dobře, nebo vás případně ještě více vyhecuje,“ myslí si finalista společného projektu novin a fitness centra.
Největší změnu od začátku srpna prodělal jeho jídelníček.

„Velkou chybou bylo, že pan Zíka zcela vynechával snídaně, ostatní jídla jedl ve spěchu a večer doháněl, co přes den nestihl. V takovém případě je tělo stále ve stresu, protože neví, kdy bude následovat další chod a začne si rychle ukládat tuky, kterých se pak těžce zbavuje. Kdo chce shodit, musí jíst pravidelně. Ideální je pět až šest porcí denně, přičemž pauzy mezi nimi by měly být dvou až tříhodinové. Neříká se nadarmo, že ke štíhlosti se člověk musí projíst,“ upozorňuje na špatné stravovací návyky Droppová. O své slabině ví i její svěřenec. „Dříve jsem před den jedl málo a večer jsem se u televize dojídal chipsy, klasika. Teď se snažím jíst pravidelně a rozumně. Ne vždycky to ale jde,“ přiznává muž.

Ačkoliv je v B-Fit pětkrát týdně, se zbývajícími čtyřmi soutěžícími se tento finalista zatím ještě neseznámil. „Chodím cvičit v úplně jinou dobu než oni,“ zdůvodňuje muž. Hubněte s Deníkem a s B-Fit sice bere jako dobrou příležitost shodit nějaká kila, ale že také o něco soutěží, si při trénování moc neuvědomuje. „Ostatní nevnímám jako konkurenci. Dělám to jen pro své zdraví a pro svůj dobrý pocit. Ale vážně,“ uzavírá Pavel Zíka.

Tři otázky pro Pavla Zíku:

Na čem nejvíce hřešíte?
Hodně piju pivo. Sladké si dám opravdu výjimečně, jenom tu a tam, ani knedlíky nejím, ale pivo mám rád. Mým největším problémem a věcí, kterou jsem nejvíce hřešil, bylo ovšem to, že jsem jedl nepravidelně a hodně.

Zkoušel jste někdy držet dietu?
Jasně. Úspěchy ale vždycky byly jenom krátkodobé. Nikdy jsem nedokázal dietu dodržovat delší dobu. Vždycky jsem něco shodil a pak jsem to zase nabral zpátky.

Co je pro vás na Hubněte s Deníkem a s B-Fit zatím nejtěžší?
Vstávání. Cvičit chodím jenom ráno před prací, ve fitku jsem už tak v šest nebo ve čtvrt na sedm. Odpoledne by se mi nechtělo. A taky je pro mě těžké pravidelně jíst. Musím si všechno dopředu nachystat a pak na to nezapomenout.