„Jezdila jsem doma u televize na Orbitracku a prodloužila jsem procházky se psem. Vím, že dokážu zhubnout sama, ale takhle mi to půjde lépe a snáze, protože jsem pod odborným vedením,“ vysvětluje šestatřicetiletá žena, proč se do soutěže přihlásila.

„O projektu jsem se dozvěděla z novin, Deník si kupuji pravidelně už několik let. A taky mě na něj upozornila kamarádka, která mě hecovala, ať se do toho dáme. Jednou večer mi napsala e-mail, že už se přihlásila. A já, abych nebyla srab, jsem přihlášku poslala taky,“ vzpomíná Hejtmánková. Po několika dnech jí zavolal tým z B-Fit a pozval ji na pohovor. „Mě nakonec vybrali, ale kamarádku ne. Ze začátku jsem z toho byla trochu zděšená. Bála jsem se, že mi bude chybět síla kolektivu, společný duch, elán a podpora, ale asi to tak mělo být,“ myslí si finalistka.

Zhubnout by chtěla nejen ze zdravotních důvodů. „Když si představím, že kvůli důchodové reformě budu muset chodit ještě nějakých 35 až 40 let do práce, je mi jasné, že se budu muset udržovat v dobré kondici. A taky mě motivují jedny moje oblíbené rifle, které teď neobleču. Večer jim chodím šeptat do kapsy, že se už brzy shledáme a budeme chodit spolu,“ prozrazuje 169 centimetrů vysoká žena, která na začátku srpna vážila 87 kilogramů. Díky diagnostice se od trenérek dozvěděla, že by se měla zbavit devíti kilogramů tuku. Jí ale takový úbytek hmotnosti nestačí „Byla bych ráda, kdybych se dostala zpět na 72 kilo. Vím, že by mi stačilo zhubnout méně, ale když ty moje rifle jsou na 72 kilo a míň,“ směje se Beata Hejtmánková.

Aby dosáhla svého cíle, poctivě cvičí. „Pokud nejdu na lymfodrenáže, které mám předepsané ze zdravotních důvodů, jsem ve fitku každý den. O víkendu jsem se dokonce „hecla“ a šla jsem na Lysou. Dále chodím plavat a objednávám si saunu,“ vypočítává své sportovní aktivity matka sedmnáctiletého syna, se kterým, když byl mladší, najezdila o prázdninách na kole sedm set až osm set kilometrů. Dřívější pravidelné sportování je na její kondici znát.

„Má velkou výhodu, protože je její tělo na pohybovou aktivitu už zvyklé. I po silové stránce je na tom velmi dobře, zvládne náročnější tréninky na posilovacích strojích, v kardio zóně na běhacích pásech i na cross trainerech,“ chválí svou svěřenku trenérka z B-Fit Dita Kresaňová. Zároveň ale upozorňuje na její největší problémy. „Slabinou paní Hejtmánkové je její svalová zkrácenost. Po tréninku se musí poctivě protahovat, aby se jí svaly uvolnily a proštíhlily. Kromě většího množství tuku má také v organismu velký podíl vody. Je to proto, že málo pije. Tělo si při nedostatku tekutin vodu zadržuje. Člověk by měl při vyšší fyzické aktivitě denně vypít minimálně 2,5 až 3,5 litru vody,“ doporučuje Kresaňová.

Svůj jídelníček Beata Hejtmánková nijak radikálně neměnila. „Syn nezaznamenal žádné větší změny, jíme více méně pořád stejně. Trošku jsem si stravu odlehčila ovocem a zeleninou, ale že bych měla jenom pohanku s pohankou, to ne. Já mám jídlo ráda, sbírám dokonce kuchařky, takže se nechci ochuzovat o potěšení,“ říká.

Hubnutí s Deníkem a s B-Fit se jí zatím moc líbí. „Je to super, všichni jsou ochota sama. Navíc jsem nějakou dobu podceňovala potřebu strávit nějaký čas jen sama se sebou. Teďka si to ale užívám plnými doušky,“ usmívá se žena. Rivalitu mezi spolubojovníky necítí, projekt jako soutěž ani moc nevnímá. „Já jsem sama pro sebe vítěz už teď. Pokud se na konci bude hodnotit, kdo shodil víc a kdo míň, ať se hodnotí. Pro mě to není nejdůležitější. Já se chci dostat zpátky do formy, vlézt se do svých riflí a užít si chvilky, které jsou jen moje,“ uzavírá Beata Hejtmánková.

Tři otázky pro Beatu Hejtmánkovou:

Na čem nejvíce hřešíte?
Střídají se u mě dvě období. Buď mám hroznou chuť na sladké, nebo mám období, kdy se můžu utlouct po mase. Zajídám stresy. Když nejsem v pohodě, vezmu si kelímek Nutelly a je mi fajn. Teď jsem ale objevila bylinkový čaj, který se jmenuje flegmatik a je na dobrou náladu a uvolnění, tak si ho vařím.

Zkoušela jste někdy držet dietu?
Jednou jsem přinesla domů tukožroutskou polévku. Chtěla jsem zkusit, jestli funguje. A asi ano, čtyři kila za týden byla dole. Polévka byla velice lehká a já jsem po ní měla dojem, že můžu skály lámat a vlaky táhnout, takže jsme se synem ujeli na kole vždycky o deset kilometrů dál. Těžko říct, jestli jsem zhubla díky jídle nebo proto, že jsem měla více pohybu. Dietám ale nevěřím.

Co je pro vás na Hubněte s Deníkem a s B-Fit zatím nejtěžší?

Strečink. Já všechno odskáču, odběhám, odvesluju, odzvedám, ale pak přijde protahování, a to je konec. Snažím se trenérku vždycky umluvit, ale nakonec vždycky musím sklopit uši a jít na to.

ZUZANA MORAVCOVÁ