„Produkty místních farmářů a producentů jsou u lidí stále oblíbenější. A to je skvělé, často se jedná o menší firmy nebo dokonce rodinné podniky, které to mají v konkurenci obřích a bohužel často zahraničních společností opravdu těžké. Lidé se učí sledovat, zda utrácejí své peníze třeba za zeleninu dovezenou tisíce kilometrů, nebo zda si nakoupí od svého téměř souseda. Tento trend podporuje místní podnikatele a také šetří životní prostředí. Proč dovážet potraviny odněkud zdaleka, když to dobře umíme i u nás,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který z 97 produktů třem udělil také Cenu hejtmana.

Ocenění Regionální potravina mohou získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců.
Oceněný výrobek získává právo zdarma užívat značku Regionální potravina po dobu čtyř let.

V tomto roce se do soutěže přihlásilo 27 výrobců s celkem 97 výrobky. „Největší zastoupení bylo v kategorii Pekařské výrobky. Značku Regionální potravina nakonec získala Hukvaldská pekárna, která tak obhájila vítězství z roku 2015. Letos zabodovala s Hukvaldským lopaťákem hruškovým, který byl opravdu výborný“, řekla náměstkyně hejtmana kraje Jarmila Uvírová s tím, že letos bylo v Moravskoslezském kraji uděleno osm pečetí kvality.