Návštěvníky čeká 25. května od 9 do 17 hodin bohatý program pro dospělé i děti. Večer se navíc na nádvoří hradu odehraje Balada pro banditu z repertoáru Těšínského divadla, na toto představení je potřeba si předem zakoupit vstupenku.

„Na nádvoří hukvaldského hradu se budete moci seznámit s bohatou nabídkou a programem krajských kulturních příspěvkových organizací z celého regionu. Zábavnou interaktivní formou se budou po celý den prezentovat všechna naše muzea, Galerie výtvarného umění v Ostravě i Těšínské divadlo. Vyzkoušíte si tradiční řemesla, ale také ražbu mincí, práci archeologa nebo si uděláte ve fotokoutku krásnou fotku v opravdovém divadelním kostýmu. Naše příspěvkové organizace Vám představí svá hlavní lákadla, a protože budeme na hradě, říkáme jim poklady. A o poklad budou po celý den soutěžit i nejmenší návštěvníci hradu,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a doplnil, že na programu se budou podílet Muzeum Beskyd Frýdek-Místek, Muzeum v Bruntále, Muzeum Těšínska, Muzeum Novojičínska, Galerie výtvarného umění v Ostravě a Těšínské divadlo.

Hostem podcastu Ostravské ozvěny byla ředitelka společnosti Biocel Paskov Kateřina Kupková, moderuje Martina Klíšťová, 24. května 2024, Ostrava.
Šéfka Biocelu Paskov Kateřina Kupková: Výzvou je pro nás generační obměna

Muzea a galerie nabídnou dílničky a workshopy, Těšínské divadlo, které do fotokoutku zapůjčí divadelní kostýmy, v areálu hradu ve 13:15 a v 15 hodin odehraje pohádku O 3 princeznách a 3hlavém drakovi. Po skončení akce ještě od 19 hodin odehraje Baladu pro banditu.

Mini jarmark a zoo

Na toto představení je nutné mít předem na webu divadla zakoupenou vstupenku. Prezentaci krajských organizací doplní kulturní vystoupení, zahraje a zatančí AV Blues & Swing, folklórní soubor Vonička, vystoupí také dobová hudba Devětsil. Součástí akce bude i mini jarmark a mini zoo.

Hlavním aktérem, který odešel s nejpřísnějším trestem byl podle soudu Vlastislav Přeček (na snímku), mimo jiné jednatel společností RC Sport. Svého času patřil mezi přední činovníky fotbalového klubu.
Kauza reklamní agentury Propag-Storm z Frýdku-Místku. Soud rozdal 130 let žaláře

„Brány hradu se otevřou v 9 hodin, program začne v 10 hodin. Na děti čeká hra Hledání pokladu. Poklad připravíme pro děti, které splní připravené úkoly, za které získají otisky prstů čarodějů. Díky tomu najdou klíče k otevření truhly s pokladem. Během dne si děti i dospělí budou moci vyzkoušet řemesla jako tkaní na stavu, zpracování ovčí vlny, praní na valše nebo dojení kozy. Věřím, že je bohatý program našich muzeí, galerie i divadla zaujme, a že se je brzy vydají navštívit do Frýdku-Místku, Bruntálu, Českého Těšína, Jablunkova nebo třeba Kopřivnice. Všude je pro ně připravený atraktivní program, zajímavé stálé expozice i dočasné výstavy, které se v času obměňují,“ uzavřel náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo.

Akce Hrad plný pokladů se koná 25. května na hradě Hukvaldy od 9 do 17 hodin. Po celý den bude pro návštěvníky vstup do hradních prostor zdarma.