Zastupitel Jiří Maťa navrhnul odvolání Stanislava Tkáče (SN 1), Antonína Petratura (KDU-ČSL) a Luďka Žáčka (ČSSD) z rady obce. „Zastupitelé jsou krajně nespokojeni s jejich dosavadní prací,“ zdůvodnil návrh Jiří Maťa. Jeho návrh okamžitě podpořili z pléna i místní občané, kterým se nelíbilo hlavně na to, že radní Stanislav Tkáč prosadil nucený odchod mezi lidmi oblíbené pracovnice zdejšího informačního centra Ludmily Čajánkové a na její místo údajně protlačil svou dceru Magdalénu Tkáčovou. „K takové radě nemůžeme mít důvěru,“ nechali s slyšet občané. „Ludmile Čajánkové skončila smlouva na dobu určitou a Magdaléna Tkáčová byla vybrána po výběrovém řízení, které jsem na toto místo ani nemusela vypisovat. Není tady o čem polemizovat,“ obhajovala změnu starostka obce Jaroslava Michnová (KDU-ČSL).

Výběrového řízení se ovšem jako jedna ze tří uchazeček zúčastnila i Ludmila Čajánková, která ve zdejším informačním centru pracovala předchozí dva roky a obec už v minulosti investovala do jejího proškolení a zaučení. „Když jsem do informačního centra nastoupila, byl tam neskutečný nepořádek. Všude spousta prachu, který jsem musela uklízet, nebyl tu žádný trezor, a také jsem musela vyhodit jednu brigádnici, která ukradla peníze. Tu brigádnici přijala paní Čajánková. Platí tady, že jaký pán, takový pes,“ pronesla na zastupitelstvu do mikrofonu současná pracovnice informačního centra a dcera radního Magdaléna Tkáčová. „Na takovéto invektivy nebudu reagovat, je to pod mou úroveň,“ konstatovala Ludmila Čajánková. „Paní Čajánková odešla v březnu a slečna Tkáčová nastoupila v květnu. Je celkem pochopitelné, že tam za ty dva měsíce, po které se o informační centrum nikdo nestaral, sedl nějaký prach,“ zastal se Ludmily Čajánkové zastupitel a bývalý starosta Hukvald Petr Sobotík (ODS).

„Když Ludmila Čajánková odcházela, provedli jsme inventuru a podle ní bylo všechno v pořádku a nic nechybělo,“ připustila starostka Jaroslava Michnová. „To ale nic nemění na tom, že se v informačním centru kradlo. Kam bychom došli, kdybychom to tak nechali,“ trvala na svém Magdaléna Tkáčová. Zastupitelé se nato zhruba po půlhodinové diskuzi na toto téma začali zajímat, o jakou krádež vlastně šlo. „Z pokladny bylo jeden den ukradeno dvacet jedna korun,“ sdělila Magdaléna Tkáčová. „To děvče, kterému těch dvacet korun v pokladně chybělo, asi udělalo nějakou chybu. Možná špatně vydala nebo něco nezapsala, ale rozhodně nic neukradla, za to bych dala ruku do ohně. Je to fajn pohodová holka, studuje dějiny umění a myslím, že by všechny pracovníky celého informačního centra hravě strčila do kapsy,“ vysvětlovala občanům po zasedání zastupitelka Zuzana Slaná (ODS).

„Když slečna Tkáčová nastoupila, za dva nebo tři měsíce její praxe iniciovala spousty změn a v informačním centru se objevily i nástěnky a propagační materiály a ke klientům je milá. Ty dvě pracovnice jsou sto a jedna. Jde o pracovně právní vztah, který nepřísluší řešit zastupitelům, ale přesto bych ráda, aby zastupitelé vyslovili souhlas s tím, aby slečna Tkáčová v informačním centru zůstala,“ navrhla starostka obce. S tímto postupem však zastupitelé nesouhlasili, ale místo toho odhlasovali provedení kontroly v informačním centru. Stejně tak odvolali i navržené tři členy rady obce a na jejich místo nově zvolili Jiřího Maťu (ODS), Lubomíra Piskoře (SN 2) a Idu Klosíkovou (SN 1).