„Dar, který je vám dnes předáván, je symbolem naší snahy být dobrým sousedem, spolehlivým partnerem a zodpovědným firemním občanem České republiky. Pozornost, kterou věnujeme zvyšování kvality při výrobě vozů je stejná, jakou věnujeme budování vztahů s našimi partnery,“ řekl prezident Kim Eok-jo.

Darované vozy poslouží jako výukový prostředek a studenti, policisté a zaměstnanci ostravského letiště tak získají příležitost poznat technologie a systémy používané v automobilovém průmyslu. „Věřím, že skutečnost, že se žáci a studenti seznámí s technologií Hyundai, může přispět k jejich rozhodnutí o budoucí pracovní kariéře. Na základě již získaných zkušeností s absolventy technických středních škol, je tato spolupráce výhodou pro všechny strany, proto bychom v ní rádi pokračovali. Připravme společně mladé talenty pro automobilový průmysl,“ pokračoval prezident Kim.

Předávanými vozy byli zástupci všech modelů, které se v Nošovicích vyrábějí, tedy i30, ix20 a Kia Venga. Jednalo se o vozidla z období před zahájením zkušební výroby, které nelze využívat k provozu na pozemních komunikacích a smí sloužit pouze pro výukové a tréninkové účely. „Naše spolupráce s HMMC trvá přibližně dva a půl roku, nejprve v podobě exkurzí a posléze i ve formě nabídky pracovních míst pro naše absolventy. Jsme sice školou která je mimo tento region, ale spolupráce funguje fantasticky. Další fází naší spolupráce bylo předání učebních pomůcek v podobě převodovek a koncových rozvodů a finální fáze se uskutečňuje dnes, kdy dostáváme k dispozici auto pro přímou výuku našich žáků,“ uvedl Zdeněk Welna, ředitel Střední školy automobilní, mechanizace a podnikání v Krnově.

„Věříme, že naše spolupráce bude pokračovat i nadále, protože tato vozidla jsou vůbec nejmodernější, která můžeme našim žákům představit. Dostali jsme vozidlo ix20, tedy úplně nový vůz. V současné době máme firemní spolupráci jak HMMC tak se Škodou Auto, ale musím říct, že v této fázi se spolupráce s HMMC vyvíjí daleko intenzivněji,“ uzavřel Welna.